You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Şube müdürlerine uzman öğretmenlik tazminatı ödenir mi?

Şube müdürlerine uzman öğretmenlik tazminatı ödenir mi?

Administrator
Şube müdürlerine uzman öğretmenlik tazminatı ödenir mi?
Milli Eğitim Bakanlığı uzman öğretmenlik sertifikası bulunan şube müdürlerine uzman öğretmenlik tazminatının ödenip ödenemeyeceğini hakkında görüş yazısı yayımladı.
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün 03.02.2022 tarih ve 42610864 sayılı görüş yazısında "...halen genel idare hizmetleri sınıfına dahil şube müdürü unvanlı kadroda görev yaptığı belirtilen ilgilinin, bu görevi sırasında uzman öğretmenler için öngörülen eğitim öğretim tazminatından yararlandırılmasının mümkün bulunmadığı..." şeklinde şube müdürlerinin genel idare hizmetleri sınıfında yer alması nedeniyle uzman öğretmenlik tazminatının ödenemeyeceğini açıkladı.
İşte o görüş yazısı;
[Resim: 1.jpg] Ahmet KANDEMİR

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.