You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sokaktaki vatandaş işid için ne düşünüyor?

Sokaktaki vatandaş işid için ne düşünüyor?

Administrator
Sokaktaki vatandaş işid için ne düşünüyor?
Hem Batı'da hem de Türkiye kamuoyunda, Türkiye'nin IŞİD'e destek verdiğine dair bir algı var. Özellikle Batı basınında Türkiye'den IŞİD'e katılımın yüksek olduğuna dair son günlerde yoğunlaştı.

Prof. Dr. Özer Sencar yönetimindeki MetroPOLL Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi de işte bu algıyı ölçen bir kamuoyu yoklaması yaptı. Araştırmanın en çarpıcı sonucu, katılımcıların yarısının IŞİD'in Türkiye'de örgütlendiğini düşünmesi. Ayrıca katılımcıların yüzde 53'ü de IŞİD, El Nusra veya El Kaide'nin Türkiye'de eylem yapabileceğini belirtti.

28 ilde 16-18 Eylül 2014 tarihleri arasında toplam 1876 kişi ile yapılan araştırmada Türkiye'de vatandaşın IŞİD hakkında ne düşündüğü ve hükümetin IŞİD'e karşı nasıl bir tutum sergilemesini istedikleri soruldu.

Bu araştırmanın dikkat çekici sonuçları şöyle:

IŞİD TERÖR ÖRGÜTÜ MÜ?
* Araştırmaya katılanların yüzde 80'i IŞİD'i bir terör örgütü olarak gördüğünü beyan etti. Yüzde 9'u ise bu görüşe katılmıyor. Haziran ayında yapılan ankete verilen yanıtlarda ise IŞİD'i terör örgütü olarak görenlerin oranı yüzde 71'di.

* IŞİD'in bir tehdit olarak algılanma oranının da yüksek olduğu araştırma sonuçlarından ortaya çıkıyor. Ankete katılanların yüzde 59'u IŞİD'i Türkiye için bir tehdit olarak gördüğünü söyledi. Bu oran CHP'li seçmenler arasında yüzde 74 seviyesine çıkarken, MHP'lilerde yüzde 61, BDP'lilerde yüzde 56 ve en düşük oranla AK Partililerde yüzde 50 seviyesinde.

ÖRGÜTE KATILIM VAR MI?
* Türkiye'den IŞİD'e katılımın da yüksek olduğuna dair iddialar var. MetroPOLL'ün anketinin en çarpıcı sonuçları da bu konuda ortaya çıktı. Eylül araştırmasında katılımcılara IŞİD'e sempati duyup duymadıkları soruldu. Sempati duyanların oranın yüzde 1.3, duymayanların oranı ise yüzde 94 oldu.

* Çevresinden IŞİD'e katılımın olup olmadığına dair soruya ise yüzde 2'lik bir kesim olumlu yanıt verdi. Araştırmanın kapsamının çok daha geniş tutulması halinde bu oranın aslında hiçte az olmadığı dikkate çekiyor.

* Nitekim IŞİD'in Türkiye'de örgütlendiğine dair algı da anket sonuçlarına göre, bir hayli güçlü. Katılımcıların yüzde 53'ü IŞİD'in Türkiye'de örgütlendiğini beyan ederken, yüzde 26'sı bu görüşe katılmıyor. Yüzde 21'i ise fikir beyan etmekten kaçındı.

TERÖR EYLEMİ YAPARLAR MI?
* Benzer bir oran Türkiye içinde bir terör eylemi olasılığında ortaya çıkıyor. Ankete katılanların yüzde 53'ü El-Kaide, El-Nusra veya IŞİD'in Türkiye sınırları içinde bir terör eylemi yapabileceğini düşünürken, bu görüşe katılmayanların oranı yüzde 27. Aynı soruya Haziran ayında yüzde 49'u olumlu yanıt verdi. Yani bu algı 4 puan artmış durumda.

* Araştırmanın bir başka İlginç sonucu da toplumun IŞİD konusunda hükümetten beklediği adım konusunda. Katılımcıların yüzde 76'sı hükümetin IŞİD'in Türkiye'deki faaliyetlerini engellemesi gerektiğini düşündüğünü belirtti. Bu görüşe katılmayanların oranı yüzde 10.

* Katılımcıların yüzde 52’si Türkiye’nin IŞİD’e karşı uluslararası askeri bir operasyona katılmasını istiyor. Bu oran AK Parti'ye oy verenlerin arasında yüzde 47’si, CHP’lilerin arasında yüzde 57, MHP’lilerde yüzde 50’si ve BDP’lilerde yüzde 82.


Sokaktaki vatandaş IŞİD için ne düşünüyor?
Junior Member
Sokaktaki vatandaş işid için ne düşünüyor?
Bu anket yalan konusuyor. Işid teror orgutu degildir. muslumanların cogu destek veriyor. kafir amerikaya karsi mucadele etmek her muslumanin gorevi.
Posting Freak
Sokaktaki vatandaş işid için ne düşünüyor?
cybertim yazdı:Bu anket yalan konusuyor. Işid teror orgutu degildir. muslumanların cogu destek veriyor. kafir amerikaya karsi mucadele etmek her muslumanin gorevi.

IŞİD, Kafir Amerika'ya karşı mı!!!!

IŞİD'e silahları kim veriyor veya kimin emriyle verdiriliyor? Bu kadar cahil ve kör olamazsınız herhalde.

Işid, çeşitli milletlerden oluşmuş müslümanları birbirine düşürmeye çalışan bir terör örgütüdür.

Işid'İn katlettiği kişilere bakın bakalım hangisi gayri müslim?

Irak halkı mı, Suriye halkı mı hangisi gayri müslim ?
Kelimelerim sistem hatasından yanlış yerden ayrılıyor...

“Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”
[Resim: imza3cp.gif]


Özü bitmiş, gümanı pak olmamış,şeytana tapmış, nefsi çıkarı için arayıpta birşey bulamamış, kuyruk acısı varsa,Derviş Muhammed'in de dediği gibi" bir kılını çektiyse" Zöhre Ana, onu değerlendirmek ister aklısüre.Ehlibeyt'in meyvası bitmez, dalı budağı kurumaz,sen ne kadar kezzap dökersen dök, O'nun Zemzem çeşmesi ALİ'dir

Derviş'in HAK kelamını can kulağıyla dinliyebliyorsan yeter,firdevs bağından bir gül alabiliyor musun,O'nun ibadetine,saldığı yola,yaşatmak istediği güzelliğe canı gönülden yürüyebiliyorsan en büyük mutluluk budur.
(Pir Zöhre Ana)
Administrator
Sokaktaki vatandaş işid için ne düşünüyor?
cybertim yazdı:Bu anket yalan konusuyor. Işid teror orgutu degildir. muslumanların cogu destek veriyor. kafir amerikaya karsi mucadele etmek her muslumanin gorevi.

Savunmasını yaptığınız konu ile ilgili önce araştırma yapar, sonra fikir beyanında bulunursanız söylemlerinizi daha çok ciddiye alabiliriz..

Işid bir terör örgütüdür.

Desteğini Amerika'dan almaktadır.

Asker-insan gücünü dünyanın dört bir tarafından gelen paralı askerlerle ve ajanlarla oluşturmaktadır.

İlla kafir Amerikaya karşı mücadele etmek istiyorsa , İsrail'e cihat ilan etsin de görelim..
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana
Posting Freak
Sokaktaki vatandaş işid için ne düşünüyor?
cybertim yazdı:Bu anket yalan konusuyor. Işid teror orgutu degildir. muslumanların cogu destek veriyor. kafir amerikaya karsi mucadele etmek her muslumanin gorevi.


*****************************************************************

O destek veren Adı müslüman ülkeler olan devletler, örgütün içini yani örgütün manasını hedefini tam biliyorlarmı ,bu örgütün gizli tarafını biliyorlarmı bü örgütü destekleyenler, acaba kendi halkı istediyi içinmmi destekliyorlar yoksa, O destekleyenlerde bu pilanın içinde yer alan ,yetiştirilmiş yöneteciler olmasın, halkını kandırarak ,Büyük bir YEZİD ÖRGÜTÜNÜ kuranlarla aynı halk ve kişiler dir.


Terörörgütü deyildir, haklısınız, teröristler insan başı kesmez, bunlara acak ZÜLÜM ÖRGÜTÜ Denir.

********************************************************************
ON İKİ  İMAMLAR
*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
  1. İmam ALİ
  2. İmam CAFER
  3. İmam ZEYNEL
  4. İmam BAKIR
  5. İmam RIZA
  6. İmam CAFERİ SADIK
  7. İmam HASAN
  8. İmam TAĞI NAĞI
  9. İmam MEHDİYE HÜDA
10. İmam HÜSEYİN,İ DEŞTİ KERBELA
11. İmam CAFER -İ ZÖHRE YE HİBA
12. KIRKLAR DERGAHA


*** *** *** *** **** *** *** *** **** ***
Son Düzenleme: 27/09/2014, 17:01, Düzenleyen: Y O L C U.
Administrator
Sokaktaki vatandaş işid için ne düşünüyor?
cybertim yazdı:Bu anket yalan konusuyor. Işid teror orgutu degildir. muslumanların cogu destek veriyor. kafir amerikaya karsi mucadele etmek her muslumanin gorevi.

Amerika kafir anladık peki kafir Amerika'nın silahlarını kullanan Işid değil mi? Onların sözcüsü olarak söyle bakalım nasıl bir ortaklığınız var?

Sen Müslümansan ben değilim arkadaş !

Müslümanların çoğu destek veriyor sözün tamamen yalan. "Algı Operasyonu" yapıyorsun. "Bataklığın sivrisineği" olarak taşıdığın virüsü tüm topluma yayıyorsun. Senin gibilere ben Mavya'nın çocukları diyorum...

Kandan, şiddetten, kibirden, zulümden, kinden beslenenlerin sonu olmaz... Hz.İsa'nın bir sözü vardır :" [B]Kılıç çekenlerin hepsi kılıçla ölecek. " [/B]diye.

Yarın Işid'ten daha büyük bir güç geldiğinde hepiniz ona tapacaksınız. Yeni tanrınız O olacak !..

Sevgi ekersen sevgi, merhamet edersen Haktan merhamet bulursun... Ama bu kafayla gidersen belanı bulursun...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.