You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Size minnettarız Sayın Baş

Size minnettarız Sayın Baş

Administrator
Size minnettarız Sayın Baş
[COLOR=#202020]Size minnettarız Sayın Baş
[COLOR=#202020]Bizim için Haydar Hocanın yeri çok farklıdır. Ben kendisini tanıdığımdan beri Ehlibeyt'ten, 12 imamdan bahsediyor.

[COLOR=#202020]Biz aleviler olarak yıllarca ezilmiş, hor görülmüş durumdaydık. Kendi yaşantımızı, inancımızı istediğimiz gibi anlatamadık yaşayamadık. Hep hor görüldük, dışlandık. Gizli gizli cem ibadetlerimizi yaptık.

[COLOR=#202020]Haydar Hocanın Ehlibeyt açılımıyla bizim için bambaşka bir durum oldu. Gurur duyduk, kendimize gelmeye başladık. Birçok dedemiz rahatça konuşmaya başladı. Cem evlerinin ibadethane olması lafını çoğu kitlelerden duymaya başladık.

[COLOR=#202020]Vefatını öğrenince ben ve akrabalarım olarak çok üzüldük. Yolumuza yaptığı hizmetleri nasıl unutabiliriz ki. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

[COLOR=#202020]Kendisi siyasetçi olduğu için çalışmalarında herkesi kardeş yapmak, kucaklaştırmak için çok gayret sarfetti. Herkesin karnını doyurmaktan, adaletli dağıtımdan bahsediyordu. Milli Ekonomi Modeli eseri ile de nasıl yapacağını kaynaklarıyla açıklıyordu.

[COLOR=#202020]Bizim inancımızda 12 imamın sonuncusu Mehdi'yi beklemek, geleceğine inanmak vardır. Şimdi Haydar Hocanın yaptığı çalışmalara bakınca sanki Mehdi'ye hazırlık yapmış gibi’

[COLOR=#202020]Diğer bir konu hakkı yenilmiş olan Ehlibeyt'in hakkını teslim etmek oldu. Örneğin Gadir-i Hum hutbesi’ Bunu biz bile yani Gadir-i Hum'da ne olduğunu niçin toplanıldığını bilmezdik. Sayın Baş'tan öğrendik.

[COLOR=#202020]Evet, Hz. Ali'nin Peygamberimizden sonraki halife, imam olduğuna inanıyorduk ama detayını bilmiyorduk. Çünkü bizim kaynaklarımızın çoğunu Osmanlı döneminde yakıp yıktılar. Bektaşi tekkelerini talan ettiler. Elimizde kaynak kalmadı. Onun için de Sayın Baş'ın yazmış olduğu Ehlibeyt eserleri elimizde bir kaynak olmuş oldu.

[COLOR=#202020]Atatürk'e atılan dnsiz iftiraları belgelerle, kaynaklarla gün yüzüne çıkartarak Türk milletini Atasıyla tekrar buluşturdu.

[COLOR=#202020]Hep konuşmalarında birlik beraberlikten bahsederdi. Alevisi Sünnisi, Türkü Kürdü; Hacı Bektaş Veli gibi bir ve beraber yapmaya çalıştı.

[COLOR=#202020]Şimdi tüm bu söylediklerimi toparlarsak; Sayın Haydar Baş Bey'in yeri dolmaz ama dolduracak olan da Mehdi'dir diye düşünüyorum. Bize de O'nun gelişini beklemek düşüyor.

[COLOR=#202020]Sayın Haydar Baş Bey'in görevini yaptığına inanıyorum. Konuşmalarını dinledikçe Ehlibeyt imamları gibi insanlarımızı iyiliği emredip kötülükten alıkoymaya çalışyordu. Kendisi çok sevdiği dostlarına, yarenlerine kavuştu. Allah rahmet eylesin, komşuları Hz. Fatıma anam ve Ehlibeyt olsun.

[COLOR=#202020]Geride kalanlarına başta ailesine, sevenlerine, dostlarına Allah-u Teala sabır versin.

[COLOR=#202020]Bağımsız Türkiye Partisi'nin başına da oğlu Sayın Hüseyin Baş Genel Başkan oldu. Hayırlı olsun, yolu hep açık olsun, Ehlibeyt'in himmeti ve şefaati onun üzerinde olsun. Boz atlı Hızır yardımcısı olsun inşaallah.

KAYNAK: [COLOR=#202020] Yenimesaj.com.tr/size-minnettariz-sayin-bas-H1341436.htm

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.