You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

"Sizce Alevi olmak zencilik midir?"

"Sizce Alevi olmak zencilik midir?"

Posting Freak
"Sizce Alevi olmak zencilik midir?"
[COLOR="#000000"]CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Adnan Keskin, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Başbakan tarafından cevaplanması üzerine verdiği soru önergesinde, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kullandığı bazı sözlerin açıklamalarını istedi.


Milletvekili Keskin'in soru önergesi şöyle;

"1) CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu için, "Zencilikten beyaz adamlığa geçmek için katiline sığınıyor" dediniz.
a) Sizce Alevi olmak, zencilik midir?

b) Aleviliği zencilik kabul ettiğiniz için mi, Çaldıran Savaşı'na giderken Anadolu'da 40 bin Türkmen alevisini katleden Yavuz Sultan Selim'in adını 3. Boğaz Köprüsü'ne verdiniz?

c) Reyhanlı'da bombalı saldırı sonucu hayatını kaybedenlerden "Sünni kardeşlerimiz" diye söz etmeniz, alevilerin canlarının sizce önemsiz olduğu anlamına mı geliyor?

d) İslam dünyasının ve müslüman topluluğun, sünnilikten sonraki ikinci büyük kesimini oluşturan alevi camiasına ve alevi akidesine karşı hep sergilediğiniz ön yargı ve çarpık bakışınızın temelindeki etmen nedir?

e) Halkın kardeşliğinden ve toplumsal huzurun sağlanmasından birinci derecede sorumlu kişi olarak sürdürdüğünüz bu bölücü, ayrıştırıcı ve dışlayıcı üslup ve politika, sorumlu devlet adamlığı ile bağdaşıyor mu?

f) İktidar olarak 10 yıldan bu yana nimet ve külfet dağıtımında, sizden olmayanları devletten dışlayarak sebep olduğunuz siyasi bölünmeyi, bir de inanç bağlamında gerçekleştirmenin büyük toplumsal kargaşalara neden olabileceğini niçin dikkate almıyor ve önemsemiyorsunuz?

2) Sözünü ettiğiniz "katil" kimdir?

a) Dersim Harekatı yapılırken Cumhurbaşkanı olan Atatürk mü?

b) Başbakan olan Celal Bayar mı?

c) CHP'nin kurumsal kimliği mi?

d) Ya da İsmet Paşa mı?"

(Süleyman Taraşlı)

Kaynak: Burdur gazetesi
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.