You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Siz O Kısmı Geçtiniz mi? (Uzaklar)

Siz O Kısmı Geçtiniz mi? (Uzaklar)

Posting Freak
Siz O Kısmı Geçtiniz mi? (Uzaklar)
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]][Resim: barbaroshayrettin.jpg]
Hatırladınız mı? Bir dönem eşşek kadar gözlüklerin arkasında sırma saçlı bir ağabeyimiz vardı, Barbaros Hayrettin derlerdi adına. Durun durun! Daha kestirmeden gidelim. Daha kolay hatırlayacağınız şekli ile;

Müzik girer Hayrettin Abi;

"ben sizin babanızım
ben ne dersem o olur
önce yemek yiyicem
ve diskoya gidicem
orda hop hop yapıcam.. hop hop hop
orda zıp zıp yapıcam.. zıp zıp zıp"

Koro halinde;

öl de baba ölelim. eyvallah.
gül de baba gülelim. eyvallah.
sev de baba sevelim. eyvallah.

[Resim: tombilm1.jpg]
Daha Niğde li Ayşe Teyze nin pattizleri (patates) sadece kavurma ve püre şeklinde yeniyorken, Türkiye nin favori mısır cipsi "Tombi" ler vardı. Şimdi nostaljik Tombi nin yerini başka markalar almaya çalışsa da, o zamanki tombi keyfini yakalayamıyoruz değil mi?

[Resim: calimero.JPG]
"Ama bu haksızlık, öyle değil mi?" ajitasyonu hala kulaklarımızda çınlar gibi. Yaz günlerinde annelerin, akşam olunca sokaklardaki çocuklarını eve getirtmenin en iyi yolu... "Fisuuunnnn!! Kalimero başladı koş!"

[Resim: alibabaveharamiler.jpg]
Nur içinde yatsın, rahmetli Sadri Alışık ın oyunuyla da hani başkaydı o güzelim masal. Halâ rastgelsem TV kanallarında muhakkak izlerim. İlk izlediğim o yıllarda korku ve heyecanla kalbimi titreten o replik;
"kırk haramilerrr kırk haramilerrrr...
asmak kesmek kelle uçurmak
asmak kesmek kelle uçurmak
kırk haramiler kırk haramiler..."[Resim: 135.jpg]
"Uykudan Önce" uyku öncesinin en güzel ve keyifli anı. Adile Teyze nin anlattığı masallar ve sanki dibimizdeymiş gibi monologları... "A aaa.... Sen halâ tırnaklarını mı yiyorsun bakayım?"

[Resim: yadigarejder22xbcs3.jpg]
Türk sinemasında yüzün üzerinde filmde yardımcı oyuncu olarak yer almış dev adam. 1992 yılında geceyi geçirmek için gittiği Taksim parkında, bir bankın üzerinde donarak hayata veda etmiştir. Şark Bülbülü filmindeki "mazlum" rolüyle gönlümde taht kurmuştur...
(Krize giren patron: Mazluuumm.... Mazlum u getirin banaa!)

[Resim: 136.jpg]
Orjinal adı "Knight Rider" olan dizi " Michael Knight" ve "vuv vuvvv" efektli sağa sola kayan kırmızı ışıklarıyla, gönüllere taht kuran geveze araba "Kitt" arasında geçen maceraları unutmak mümkün mü? Cumartesi günlerinin öğleden sonra veya akşam üzerini iple çektiren muhteşem dizi.

[Resim: 137.jpg]
Turbo sakızlarının alışkanlık edindirdiği vazgeçilmez hobisi, içinden çıkan araba resimlerini biriktirmekti. Bazen misket veya zamanın değerli sokak oyuncakları ile takas edildiği bile olunurdu.

[Resim: 138.jpg]
Bay Meraklı, TRT de Cenk Koray ın skeçlerinde gösterilen, orjinal adı "La Linea" olan sevimli bir arkadaşımızdı. Tek kusuru biraz içince yolu şaşırması oluyordu.

[Resim: 139.jpg]
90 larda dünyayı kasıp kavuran bu oyun müziği ile birlikte, rüyalara, beynin kılcal, tüycel ve bilimum damarlarına kadar girmiştir. Gözlerimizi kapadığımızda bile 4 satır imha edip "tetrisde tetris" yapardık.

[Resim: 140.jpg]
Sylvia Kristel; Türk erkeklerinin "Emanuelle" olarak tanıdığı, kendisi bir nesil için en güzel rüya ve baba oğulun yatma saati tartışmasıdır.
Babam Seninle Dogdum Seninle Ölecegim Varsın Bana Ölüm Senin Yolunda Senin Işıgında Gelsin Grurumsun Pirimsin Atamsın Örnek Aldıgım Tek Lidersin BABAM
Atatürk

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.