You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sivas Katliamı Açıklaması

Sivas Katliamı Açıklaması

Administrator
Sivas Katliamı Açıklaması
sivas katliamı,madımak katliamı,2 temmuz sivas katliamı,2 temmuz 1993

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, açıklamasında "Katliamın 20.yılında Sivas'ta yitirdiğimiz aydınlarımızı özlemle anıyoruz" dedi.

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk açıklamasında şöyle dedi:

"2 Temmuz 1993 tarihinde gerçekleştirilen ve 35 yurtsever, yazar, şair, sanatçı aydınımızın diri diri yakılarak katledildiği Sivas katliamı, tarihimizin en acı, en karanlık süreçlerinden biridir. 2 Temmuz 1993 günü, önceden planlanan ve organize biçimde ortaya çıkan gerici, çağdışı kafalar, Madımak Oteli'ni ateşe vermiş, aralarında Metin Altıok, Asım Bezirci, Muhlis Akarsu, Hasret Gültekin, Behçet Aysan, Nesimi Çimen'in de bulunduğu 35 aydınımız yanarak yaşamını yitirmiştir. Tarihimize bir kara leke olarak düşen bu olayda; Aziz Nesin'in de aralarında bulunduğu 51 kişi kendi olanaklarıyla, ağır yaralı olarak kurtulmuştur. Ne yazık ki, Sivas katliamının üzerinden 20 yıl geçmiş olmasına karşın, asıl olayı planlayanlar, organize edenler, sanıkların bir kısmını kaçıranlar, kollayanlar ve koruyanlar ortaya çıkarılamamış, bu nedenle tam olarak olay aydınlatılamamıştır. 35 aydınımızın yaşamına mal olan ve hiçbir insanlık anlayışının kabullenemeyeceği böyle bir eylemin arkasında, Laik demokratik çağdaş cumhuriyetimize, Atatürk Devrimlerine,
Devami...
Posting Freak
Sivas Katliamı Açıklaması
Sivas 20 yıldır yanıyor. Bu ülkede ölüleri yakamazsınız ama aydınları yakabilirsiniz. Aydınlarını yakan bir ülke aydınlık günlerinide o insanlarla yakmıştır...33 canı saygıyla anıyoruz.
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..
Posting Freak
Sivas Katliamı Açıklaması
Bir tek Alevi insani,ta$kini,$idetti benimsememi$ken;Alevilere bu zulüm niye.
20 sene önce halk ve polis ve devlet film seyreder gibi otelin yani$ini seyrettiler.Bir müdahaleyi cok gördüler.Bugünse 20 sene önceki katliami anmaya calisan topluluga kar$i güvenlik(polis&devlet) üst düzeyde.Neden?Kimi kime kar$i koruyorsunuz.Bu zulüm niye,bu baski niye,bu $iddet niye!!!!!!!!
YESILDIR GÖKYÜZÜNDE GÖRDÜGÜN GÜNES
SICAKLIGI SENI,HAKIKATI BENI YAKAR...


"ZAMANA ZAMAN EVLIYASI"
Bir sıfatı Allah olan
Bir sıfatı Ali inan
Bir donu var Şahımerdan
Duyanlara Helal Olsun

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.