You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sivas davasında kara leke. Başbakan 'hayırlı olsun' dedi.

Sivas davasında kara leke. Başbakan 'hayırlı olsun' dedi.

Senior Member
Sivas davasında kara leke. Başbakan 'hayırlı olsun' dedi.
Sivas Davası düştü


[Resim: 16.gif]
[Resim: 16.gif]
13 Mart 2012
[Resim: 16.gif]

[Resim: 16.gif]
[Resim: 3.gif]
[Resim: 16.gif]
[Resim: 4.gif]


[Resim: 16.gif]
[Resim: 34.jpg]
Sivas’ta 2 Temmuz 1993’te Madımak Oteli’nin yakılması, ikisi eylemci, biri otel çalışanı 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylara ilişkin davada mahkeme bugün zaman aşımı bakımından tarihi bir karar verdi. Mahkeme, davanın zaman aşımından düşmesine karar verdi. Hurriyet.com.tr davayı ve sonrasındaki gelişmeleri dakika dakika izliyor.
[Resim: 16.gif]
Sivas'ta, 2 Temmuz 1993'te Madımak Oteli'nin yakılması ve 37 kişinin ölümüne ilişkin ana davadan dosyaları ayrılan 7 sanık hakkındaki davanın, 2 sanık yönünden ölmeleri, 5 sanık yönünden ise zaman aşımı nedeniyle düşürülmesine karar verildi.
Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, avukatların son beyanlarının dinlenmesinin ardından karar açıklandı.
Mahkeme, sanıklar Cafer Erçakmak ve Yılmaz Bağ'ın ölmeleri; Şevket Erdoğan, Köksal Koçak, İhsan Çakmak, Hakan Karaca ve Necmi Karaömeroğlu yönünden ise zaman aşımı nedeniyle kamu davasının düşürülmesine karar verdi.
İŞTE MAHKEMENİN KARARI
Hakim Dündar Örsdemir kararında ''İnsanlık suçunda zaman aşımı olmaz ancak bu suçu işleyenler kamu görevlisi değil sivil oldukları için davanın düşmesine karar verildi'' dedi.
BİNLERCE KİŞİ ADLİYE ÖNÜNDE TOPLANDI / Foto Galeri
Kararın ardından adliye çıkışında bazı milletvekilleri ile olaylarda hayatlarını kaybedenlerin yakınları karara tepki gösterdi.
İSPANYA ZAMAN AŞIMINI KALDIRDI
KARARI TEMYİZ EDECEKLER
Avukat Şenal Sarıhan, mahkemenin kararını temyize götüreceklerini açıkladı ve ''Mahkemenin insanlık suçu olarak değerlendirmesi bile bir aşamadır'' dedi.
''Sevindirici bir karar'' diyen Sarıhan, ''İnsanlığa dayalı hukuk mücadelesini sürdüreceğiz. 19 yıldır umutla hukuk önünde cezalandırılmalarını bekledik. Onlar gibi oteli yakarak, taş atarak karşılık vermedik'' diye konuştu.
'BU KARARI BEKLİYORDUM AMA YERİMDEN KALKAMIYORUM'
Madımak Oteli'nde hayatını kaybeden şair Metin Altıok'un kızı Zeynep Altıok Akatlı, davanın zaman aşımına uğramasını Twitter'dan şu sözlerle değerlendirdi:
''Karar; kamu görevlisi olmadıklari için zaman aşımı çıktı. Dava düştü. Katiller serbest!
Bu kararı bekliyordum ama yerimden kalkamıyorum. Ölen sanığın zaman aşımı sürecek ölmeseydi kurtulamayacaktı. Bu bize sunulan bal oldu.
Dinlerken umutlandık. İkinci karar da olumlu sandık ve çakıldık yerimize, yıkıldık. Sessiz ve vakur boşaldı salon. Yakıştığı gibi...''
Binlerce vatandaş da davayı izlemek üzere Ankara Adliyesi'nin önünde toplanmıştı. Gelenler arasında AGOS Gazetesi'nin önünde vurulan Hrant Dink'in eşi Rakel Dink de vardı.
]TEPKİLER
Başbakan Erdoğan: Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu: Kararı yargının yüz karası olarak nitelendiriyoruz ve kınıyoruz.
CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner: Karar hukuk dışı
BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak: Kararla yüreklerdeki yaralar kapanmadı. Birileri bu davayı kapatmış olabilir, ama demokrasiye sahip çıkanlar bu davayı sonuna kadar sürdürecek.
Posting Freak
Sivas davasında kara leke. Başbakan 'hayırlı olsun' dedi.
Bir ülkenin başbakanı kendi halkı arasında yaptığı ayrımı artık çekinmeden gözler önüne seriyor, hiçbirşeyden korkusu kalmamış durumda. Böyle bir ülkede artık insan haklarından,demokrasiden,özgürlükten,eşitlikten bahsetmek imkansızdır. Değil 37 insan 1 insana dahi kıymak affedilir birşey değilken, nasıl oluyorda vicdan sızlamıyor, nasıl oluyorda insanlıktan bu kadar kolay bahsediliyor anlaşılır gibi değil.
ATALAR ATASI GİDER
ANALAR ANASI DÖNER
ERMENİLER BİZİ KÖRLER
DÖK DERSİMİ ZÖHRE ANA


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Administrator
Sivas davasında kara leke. Başbakan 'hayırlı olsun' dedi.
Bugun Ankara Adliyesi önünde toplanan insan kalabalığını biber gaziyla dagitan polis,93'te Madımak yanarken neredeydin??...Ağzından Allah kitap eksik olmayan devlet buyukleri neredeydi??Allahu ekber diyerek insan yakan caniler yine belli ettiniz yezitin muavviyenin soyundan oldugunuzu!!!

Sükür ki bu mazlumların yolu şeriatin yolu degil, hakkin yolu...
Posting Freak
Sivas davasında kara leke. Başbakan 'hayırlı olsun' dedi.
Dilerim o başbakanin en sevdiği canindan ciğerinden olanlar göçzleri önünde yanar ve o da tüm bu imkanlara rağmen sadece bakarak feryat eder.İşte o zaman yanmanin yakmanin ne demek olduğunu anlar.
Cihana gelmişim Mustafa diye
Atatürk büyüktür sıfat kim ile
Allahın yolunda dervişler ile
Mürşüt kapısıdır Zöhre Ana size


PİR ZÖHRE ANA
Junior Member
Sivas davasında kara leke. Başbakan 'hayırlı olsun' dedi.
Allahta iki cihanda onlari yaksin hemde cigerinden in$.!!
Sivas davasında kara leke. Başbakan 'hayırlı olsun' dedi.
'Hatırladığım kadarıyla hiç bir dönem bu kadar rezil vede hayasızca yönetime tanık olmadı;gerçekten kalb sızım var bunu nasıl durduracağım bilmiyorum tavsiyeye ihtiyacım var.'
Senior Member
Sivas davasında kara leke. Başbakan 'hayırlı olsun' dedi.
Kimin kanını taşıdıkları (Ö) belli oluyor kerbala bitmedi her gün kerbala yaşıyoruz allah bunlara fırsat vermesin başbakanı böyle vicdansız olursa peşinden gidenler ne yapmaz.Hukukun olmadığı yerde vicdan olmaz.canları yakanlar cehennem narında yansınlar.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.