You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sınırda gerginlik Asker ateş açtı!

Sınırda gerginlik Asker ateş açtı!

Administrator
Sınırda gerginlik Asker ateş açtı!
Güvenlik güçleri, Mardin ve Gaziantep'ten yurda yasa dışı yollarla girmeye çalışanların açtığı ateşe karşılık verdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye - Suriye hududunun Mardin'deki Serdar Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinden 21 kişinin hudut hattına yaklaştığı tespit edildi.

Yurda yaşa dışı girişin önlenmesi için ani müdahale mangasınca şahıslara "dur" ikazında bulunuldu. İkaza uyulmaması üzerine havaya uyarı ateşi açan güvenlik güçlerince 9 kişi yakalandı. Diğerleri ise Suriye tarafına kaçarak bir bağ evine girdi.

Bu sırada Suriye'ye ait Areyna Kebir Karakolundan iki motorlu şahıs, kaçan şahısların girdiği bağ evine geldi. Buradan güvenlik güçlerine ve hudut karakoluna uzun namlulu silahlarla ateş açılması üzerine karşılık verildi. Bunun üzerine şahıslar kaçarak gözden kayboldu.

HUDUT DEVRİYE TİMİNE ATEŞ

Gaziantep'teki Şimşek Hudut Karakol Komutanlığının sorumluluk bölgesinde, 5-6 kişinin yurda yasa dışı yollarla girmeye çalıştığı belirlendi.

Hudut unsurlarının "dur" ikazı üzerine şahısların bulunduğu bölgeden havaya ve güvenlik güçlerine doğru ateş açıldı. Bunun üzerine hudut devriye timince derhal misliyle karşılık verildi. Söz konusu kişiler Suriye yönüne kaçtı.

SINIRDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Hatay'daki Şehit Çavuş M.Özeker Hudut Karakol Komutanlığının sorumluluk bölgesinde de yurda yasa dışı giriş yapmaya çalışan iki kişi tespit edildi.

Yapılan müdahalenin ardından şahıslar olay yerinden kaçarken bölgede yapılan aramada hendek içine atılmış bir poşette 110 piyade tüfeği mühimmatı ele geçirildi.

Olaylar üzerine bölgedeki güvenlik önlemleri artırıldı.

internethaber. com

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.