You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Silahlı saldırgan serbest

Silahlı saldırgan serbest

Posting Freak
Silahlı saldırgan serbest
Cumhuriyet
25.06.2009

Akdeniz Üniversitesi’nde öğrencilere ateş ettiği için 5 yıl hapis cezası alan Ömer Ulusoy tahliye edildi

Silahlı saldırgan serbest

ANTALYA (Cumhuriyet Bürosu) - Akdeniz Üniversitesi Kampusu’nda 6 Nisan 2008’de çıkan olaylarda öğrencilere tabancayla ateş açarken görüntülenen tutuklu sanık Ömer Ulusoy tahliye edildi.

Akdeniz Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrenci grupları ve öğrenci olmayan kişilerin karıştığı olaylarla ilgili Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 14. duruşmasında tutuksuz 44 sanıkla 437 gündür cezaevinde olan Ulusoy’un yargılanmasına devam edildi.

Mahkeme heyeti, “adam öldürmeye teşebbüs”, “korku ve panik yaratacak şekilde havaya ateş etmek”, “tehdit” ve “6136 Sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet” suçlarından 3 yıldan 8 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Ömer Ulusoy, tahliye talebini yineledi. Ulusoy, “Ben olmasaydım ülke kaosa sürüklenecekti” dedi.

]‘Linci engelledim’[/color]

Olaylardan pişman olduğunu söyleyen Ulusoy, “Bir tehdit, öldürme ve yaralama kastım yoktur. Karşı gruptaki demirli, sopalı zincirli grubun saldırması sonucu, linci engellemek için ateş ettim. Aksi takdirde ölüm ve daha çok yaralamayla sonuçlanabilecek durumlar olabilecekti ve ülke kaosa sürüklenecekti” diye konuştu.

Konyaaltı’nda eğlenenlerin, yüzenlerin üzerine ateş açmadığını ifade eden Ulusoy, “Ellerinde taş, sopa zincir olanlar öğrenci midir, yoksa terörist midir? Saldırgan grup benim silahımın tesirli menzilindeydi, isteseydim onları yaralar vururdum. Benim amacım iki grubun arasında çıkacak olayları engellemekti. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Avukatı Ayhan Atasayar ise olayların, Ömer Ulusoy’un gelmesiyle son bulduğunu savunarak şunları söyledi: “Ömer, vatanını seven, davası olan bir kişidir. Silahını kullanması takdir edilecek bir durum değildir. Ama Nasrettin Hoca misali diğer tarafın hiç mi suçu yok? Müvekkilimin tahliyesini talep ediyorum. Ömer arkadaşlarını linç edilmekten kurtardı ve kendi gelip teslim oldu.”

Mahkeme heyeti de Ömer Ulusoy’u önce 5 yıl 9 ay hapis ve 720 lira para cezasına çarptırdı, ardından cezaevinde kaldığı günleri göz önüne alarak, tahliye edilmesini kararlaştırdı. Mahkeme sanığın, “Suç işlemeye tahrik” suçundan da beraatine karar verdi.

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.
Administrator
Silahlı saldırgan serbest
Sol görüşlü bir kişi benzer bir durumda yakalanmış olsaydı temiz bir 20 yıl alırdı herhalde..

Savunmaya bakın, kaosu önlemiş.

Ne kadar inandırıcı değil mi?

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.