You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Seyit Rıza’nın torunları Kobani nöbetinde

Seyit Rıza’nın torunları Kobani nöbetinde

Administrator
Seyit Rıza’nın torunları Kobani nöbetinde
[COLOR="#000000"]Seyit Rıza’nın torunları da Kobani için ’sınır nöbeti’nde

Sınırdaki Kobani direnişine destek amacıyla ’nöbet eylemi’ nin büyüyerek devam ettiği Mehser köyüne, halkın akışı sürüyor. Kobani direnişi nöbetine katılmak üzere Dersim’den Mehser köyüne gelen Alevi Ocakları Evlatları ve Seyit Rıza’nın torunu Zarife Polat adına açıklama yapan Veli Aytaç, IŞİD’i ve onu destekleyen güçleri lanetledi.

ANF’deki habere göre Polat, ’Bizler dersim Alevi Ocakları Evlatları olarak vicdanlı, insanlar arasında ayrım yapmayan ve hakka inanan dünyadaki tüm inançlı insanlara sesleniyoruz. Kobanê’deki soykırıma seyirci kalmayınız’ çağrısında bulundu.

Dersim Alevi ocakları Derneğin Üyesi Pir Hayri Sönmez, ’Bütün dünya halklarına sesleniyorum. IŞİD denen çete bu yardımı nereden alıyor; cesareti kimden alıyor. Bizler din, dil, ırk, mezhep gözetmeksizin bütün insanları kardeş olarak görüyoruz’ dedi.

’KOBANÊ DÜNYANIN BAŞKENTİ OLDU’

Son olarak konuşan Kobani Kantonu Meclis Eş Başkanı Ayşe Efendi, birçok katliamdan geçirilen Dersim halkının bugün Kobani direnişine destek vermesinin anlamlı olduğunu belirtti. Dersim, Erbil ve Mahabat’ta yaşanan katliamların tekrarlanmaması için Kürtlerin birlik içerisinde olduklarını aktaran Ayşe Efendi, ’Dört parça Kürdistan’ın kalbi birlikte atıyor. Bugün Kürtlerin kalbi Meştenur’de atıyor. Şimdi buradayız. Vakit tamamdır. Bıçak kemiğe dayandı. Kürdistan tarihinde YPG ve YPJ yeni bir sayfa açtı. Çocuklarımızın kanıyla açılan bir sayfa. Tüm dünyanın gözleri Kobanê’de. Kobanê şimdi dört parça Kürdistan’ın kalbi ve dünyanın başkenti oldu’ dedi.

Açıklamanın ardından Dersimden gelenler, Alevi dedeleri ve Şeyh Sait’in torunu Zarife Polat Kobani için Lokma duası ederek nöbette bulunanlara lokma dağıttı.

kirmizihaber.com/seyit-rizanin-torunlari-da-kobani-icin-sinir-nobetinde/
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.