You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

SEO Çalışmalarınız İçin En İyi ChatGPT Komutları

SEO Çalışmalarınız İçin En İyi ChatGPT Komutları

Administrator
SEO Çalışmalarınız İçin En İyi ChatGPT Komutları
ChatGPT hayatımıza oldukça hızlı bir şekilde girdi ve birçok görevi tek başına yapabilir hale geldi. Biz de bu içeriğimizde ChatGPT’yi özellikle SEO tarafında çok daha verimli bir şekilde kullanabilmeniz için bazı komutları sizlerle paylaşıyor olacağız. ChatGPT Nedir? ChatGPT, OpenAI tarafından oluşturulmuş bir yapay zeka dil modelidir. İlk olarak Kasım 2022’de GPT- 3 algoritmasıyla beraber kullanıma [’]

SEO Çalışmalarınız İçin En İyi ChatGPT Komutları yazısı ilk önce SEO Hocası üzerinde ortaya çıktı.ChatGPT hayatımıza oldukça hızlı bir şekilde girdi ve birçok görevi tek başına yapabilir hale geldi. Biz de bu içeriğimizde ChatGPT’yi özellikle SEO tarafında çok daha verimli bir şekilde kullanabilmeniz için bazı komutları sizlerle paylaşıyor olacağız.ChatGPT Nedir?ChatGPT, OpenAI tarafından oluşturulmuş bir yapay zeka dil modelidir.

İlk olarak Kasım 2022’de GPT- 3 algoritmasıyla beraber kullanıma açılan ChatGPT daha sonrasına 2023 Mart ayında ise GPT- 4 algoritmasını kullanmaya başlamıştır. ChatGPT kullanıma açıldığı ilk anlarda birçok kullanıcı bir sohbet botu gibi kullansa da daha sonrasında ChatGPT’nin yapabildiklerini gördüklerinde birçok insan şaşkınlığını gizleyemedi. ChatGPT birçok alanda insanların işlerini kolaylaştırmaya ve hatta kimi zaman bazı işleri insanların yerine yapmaya başladı.

ChatGPT Komutları (Promptları) Nedir?

Fakat ChatGPT diğer birçok yapay zeka aracını çok daha verimli kullanabilmek mümkün. AI diye tabir edilen yapay zekalara isteklerini doğru bir şekilde ilettiğinizde bu araçlardan aldığınız sonuçlar da oldukça zenginleşecektir. Biz de bu yazımızda özellikle SEO süreçlerinizi çok daha hızlandırmanızı sağlayacak ChatGPT promptlarını sizlerle paylaşıyoruz.

SEO için En İyi ChatGPT KomutlarıSEO kendi içerisinde birçok alt alana ayrılmakta ve her bir alan için de farklı işlemler söz konusu. Örneğin teknik SEO’da yapılması ve tamamlanması gereken işlemler farklılık gösterdiği gibi içerik planı oluşturuken de farklı yollar izlememiz gerekiyor.

Tam da bu doğrultuda ChatGPT için de kullanacağımız komut bir diğer adıyla prompt da farklılıok gösterecektir. Teknik SEO için En İyi ChatGPT KomutlarıTeknik SEO, özellikle bu alana yeni başlayanlar için SEO’nun en zor ve karışık kısmı olarak gözükebilir fakat en azından ChatGPT sayesinde aşağıdaki komutları kullanarak birçok işlemi hızlandırabilir ve kolaylaştırabilirsiniz.Aşağıdaki soru ve cevaplar için FAQ Schema kodu oluştur.

Aşağıdaki URL’leri içeren Google yönergelerine uygun bir XML site haritası oluştur. Bir SEO uzmanı gibi davran ve [URL] bu URL’i analiz ederek teknik SEO hatalarını tablo yapısında listele. Aşağıdaki sayfalar için birbirini işaret eden Türkçe ve İngilizce dilleri için uygun hreflang etiketleri oluştur.

Anahtar Kelime Araştırması (Keyword Research) için En İyi ChatGPT Komutları Anahtar kelimeler bir SEO uzmanın en öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Bir sayfayı da SEO için optimize etmeye başladığımızda anahtar kelime araştırması genel planlamamızda oldukça önemli bir yere sahiptir. ChatGPT kullanarak anahtar kelime araştırmanızı çok daha hızlı bir şekilde tamamlayabilmeniz için bazı komutları aşağıda paylaşıyoruz.

Bir içerik pazarlama uzmanı olarak [konu] bu konuyla ilgili olan long-tail, yüksek hacimli ve az rekabete sahip anahtar kelimeleri listele. Bir SEO uzmanı gibi davran ve [URL] bu sayfadaki SEO uyumlu anahtar kelimeleri listele. [Website] bu site ve e-ticaret iile alakalı ve siteye kaliteli trafik getirebilecek anahat kelimeleri, bu anahtar kelimelerin farklı varyasyonlarını ve rekabet durumunu listele.SEO Uyumlu İçerik Planı Oluşturmak için En İyi ChatGPT KomutlarıKaliteli ve kapsamlı içerikler bir SEO projesinin vazgeçilmez unsurları arasında yer alır.

SEO uzmanları olarak hedef anahtar kelimemizi belirledikten sonra bu anahtar kelimeyi ve diğer varyasyonlarını içerecek kapsamlı bir içerik planı oluşturmamız gerekir. Bu içerik planlarını oluşturuken birçok işlem yaparken artık aşağıdaki komutlar sayesinde ChatGPT’den de faydalanabilirsiniz.

Tecrübeli bir içerik pazarlamacı gibi davran ve [Anahtar Kelime] için kapsamlı ve SEO uyumlu bir içerik planı oluştur. [Hedef Kitle]’ye uygun konuşma tarzında 1000 - 1500 kelime arasında olması gerekir.

Profesyonel bir çerik pazarlama uzmanı gibi davran ve [Anahtar kelime] ile ilgili ürün ve hizmetleri karşılaştıran SEO uyumlu bir içerik planı oluştur.

Tecrübeli bir SEO içerik yazarı olarak [Anahtar Kelime] için kapsamlı ve herkesi sorularını cevaplaya bir başlangıç rehberi oluştur.

Yukarıda listelediğimiz ChatGPT komutları ile SEO süreçlerinizi çok daha hızlı şekilde yürütebilir ve bizim size sunduğumu bu promptları geliştirerek birçok farklı işlemi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Devami...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.