You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Şehit Ailelerinden 'Sivil Şehit' Tepkisi

Şehit Ailelerinden 'Sivil Şehit' Tepkisi

Posting Freak
Şehit Ailelerinden 'Sivil Şehit' Tepkisi
[B][B]Şehit ailelerinden 'sivil şehit' tepkisi[/B] [/B]

[Resim: 65.jpg]26 Mart 2012 Pazartesi 13:33

[FONT="Tahoma"]
Bakan Fatma Şahin'in Şırnak Uludere'de ölenlerin de 'sivil şehit' sayılabileceğini açıklamasına tepki gösterdi.


Sivas'ta Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in Şırnak Uludere'de ölenlerin de 'sivil şehit' sayılabileceğini açıklamasına tepki gösterdi. Hızal, "Bu millet bunu içine sindiremez. Bunun bedeli çok ağır olur ve bu yükü kimse taşıyamaz" dedi.

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, dernek binasında ;basın açıklaması yaparak, 28 Aralık 2011'de sınıra düzenlenen ;hava operasyonunda ölen 34 kişinin 'sivil şehit' sayılacağı yönündeki açıklamalara tepki gösterdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in bir televizyon programında 'Uludere'de ölenlerin ;sivil şehitlikten, yaralananların da ;sivil gazilikten yararlanabileceği' yönündeki sözlerini kabul edilemez bulduklarını söyleyen Hızal, şöyle devam ;etti:
"Allah yolunda ölenlere değil de sigara, mazot, uyuşturucu kaçakcılığı yapan, ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyenlere yataklık yapan, gündüz korucu, gece terörist olanlara şehitlik ve gazilik rütbesinin yanında, bu kişilere devlet övünç madalyası da verirseniz hiç şaşırmayacağız. Ama bu millet bunu içini sindiremez. Bunun bedeli çok ağır olur ve bu yükü kimse taşıyamaz."
Terörden zarar görenlere 'terör mağdurları' veya başka bir isim altında maaş bağlanabileceğini belirten Hızal, şunları söyledi:
"Onlara sosyal haklar verebilirsiniz. Ama bu ulvi makam ve rütbeleri basitleştirmeyiniz. Bu yapılan düzenlemeden bir an önce vazgeçilmesini istiyoruz. Bu ülkeyi bizlere bağışlayan aziz şehitlerimizin kemiklerinin sızlatılmasını istemiyoruz. Bu yüce milletin yüzde 50'si sizlere oy verdi. Sizlere Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetim görevini teslim etti. Bu milletin en hassas noktası olan şehitlik makamına 'Sivil şehitlik' diye bir kavram çıkarmanız bizleri ve bizler gibi düşünenleri gerçekten çok üzmüştür."
Kimlere şehit denileceği ile ilgili bir çalışma yapılmasını istediklerini belirten Hızal, "Şehitlik nedir? Kimlere şehit denir? Öncelikle bunun bir çalışmasının yapılmasını istiyoruz. Şayet bu ülkede sizlerin çıkaracakları bu yasayla her kurum kendi konumunca şehitlik ve gazilik ifadelerini kullanacaksa, bu da ülkeye yapacağınız en büyük zulümdür" diye konuştu.

Kaynak : İnternetHaber
Kurtuluş savaşını yapan
Atatürk'tür senin Atan
Allah'ın aslanı çıkan
O da Ali'dir Zöhre Ana
Son Düzenleme: 26/03/2012, 14:16, Düzenleyen: Şaduman.
Senior Member
Şehit Ailelerinden 'Sivil Şehit' Tepkisi
Arkadaşlar hangi cephede savaşmışlar da şehit sayılıyorlar. TSK bombalarsa köylü oluyorlar. bombalamasa karakol bassa da askerlerimiz şehit olsa insansız hava araçları görüntü aldı da dikkate almadılar oluyor. biraz vicdanlı olmak lazım. Çanakkale de kol bacak verenlerle, doğu ve güneydoğu anadoluda çatışmada vatan savunması yaparken hayatını feda edenlerle kaçakçılar hiç aynı kefeye konur mu? kimin hangi statüde değerlendirmeye aldığını da boşverelim. Şahı Merdan ALİ bilir.


GÖZÜM ÜZERİNİZDE !


İktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!


Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927
[Resim: ata_imza.gif]
Posting Freak
Şehit Ailelerinden 'Sivil Şehit' Tepkisi
Dindar maskesi arkasına saklanmış şeytanların şehit anlayışları ancak bu kadar olur...

Şeytanın atına binenleri, sonra Haktan belasını alıp da şeytanın atından düşenleri, şehit sayıyorlar...
Mustafa dediler benim adıma
Bir sıfatı Ali bindi atıma
Şimdi de ZÖHRE ANA geldi sıfata
Duyulsun şanımız Yüce Allah' a

(PİR ZÖHRE ANA)
Posting Freak
Şehit Ailelerinden 'Sivil Şehit' Tepkisi
Kimin şehit olup kimin olmadığını Başbakan mı belirleyecek ?

Bu yalanlara inanmak için insanların ya saf olması lazım yada menfaat düşkünü olması lazım.

Cennetten tapu verme işi bitti de şehitlik vermek mi kaldı.
[COLOR="Green"][SIZE="5"]
Atatürk dediler adıma benim
İkrarımı verdim Ali’dir Pirim
Mürşidim Zöhre Ana posta vekilim
Latince yazısını dilden dökerim

Çanakkale içinde aynalı çarşı
Askerimi düzdüm Yunan’a karşı
Üseyin kafası mızrakta başı
Deniz kenarında Mehdi duacı

BİLDİREN ; PİR ZÖHRE ANA
[/COLOR]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.