You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

'Sarı Kaşlı Çıvgın'

'Sarı Kaşlı Çıvgın'

Posting Freak
'Sarı Kaşlı Çıvgın'
[Resim: 372.jpg]
Türkiye'nin Önemli Sulak Alanlarından Biri Olan Kızılırmak Deltası'nda Yeni Bir Kuş Türüne Daha Rastlanıldı. Ulusal Kuş Halkalama Programı Çerçevesinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Omü) Ornitolojik Araştırmalar Merkezi Tarafından Yürütülen Sonbahar Kuş Halkalama Çalışmaları Sırasında 'Sarı Kaşlı Çıvgın' Kuşu Tespit Edildi.
Türkiye'nin önemli sulak alanlarından biri olan Kızılırmak Deltası'nda yeni bir kuş türüne daha rastlanıldı. Ulusal Kuş Halkalama Programı çerçevesinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ornitolojik Araştırmalar Merkezi tarafından yürütülen sonbahar kuş halkalama çalışmaları sırasında 'Sarı Kaşlı Çıvgın' kuşu tespit edildi.
7 yıldır Kızılırmak Deltası'nda yapılan kuş halkalama çalışmalarında bu güne kadar 22 farklı türden 38 bin göçmen kuşa halka takılmıştı. Deltanın 7 ayrı bölgesinde 32 noktaya kurulan özel ağlarla gerçekleştirilen halkalama çalışmasında göçmen kuşların hareketlerinin ve göç yollarının belirlenip kuş envanteri çıkarılıyor. Samsun'un Bafra ilçesindeki 56 bin hektarlık araziye sahip deltanın ülke genelindeki kuş cennetleri arasında önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren OMÜ Ornitolojik Araştırmalar Merkezi görevlisi ve usta halkalamacı Kiraz Erciyas[Resim: www.zohreanaforum.com] 'Sarı Kaşlı Çıvgın'a da halka taktıklarını kaydetti. Bununla kuşun deltanın yeni üyesi olduğunu ifade eden Erciyas[Resim: www.zohreanaforum.com] halkamala çalışmalarının sonbahar döneminin ekim ayı sonunda biteceğini de sözlerine ekledi.

İrili ufaklı çok sayıdaki gölü bünyesinde bulunduran deltada yapılan araştırmalara göre yaklaşık 140 türün ürediği belirlendi. Kış döneminde ise deltada 100 bin dolayında su kuş konaklıyor.
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.