You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Samsun’da hükümete gençliğe hitabe tepkisi

Samsun’da hükümete gençliğe hitabe tepkisi

Posting Freak
Samsun’da hükümete gençliğe hitabe tepkisi
Samsun’da hükümete gençliğe hitabe tepkisi
SAMSUN'da, Ulu Önder Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nin okullardan kaldırılmasıyla ilgili tartışmalara tepki gösteren yaklaşık 100 kişilik grup bugün eylem ... Bu Haber 18 / Şubat / 2012 Yayınlandı


SAMSUN’da, Ulu Önder Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin okullardan kaldırılmasıyla ilgili tartışmalara tepki gösteren yaklaşık 100 kişilik grup bugün eylem düzenledi. Hükümeti eleştiren Atütürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gençlik Kolları Başkanı Barış Ateş, “Sizi rahatsız eden nedir? Vatan savunması mı? Gençliğin bağımsızlığımızı koruması mı?” dedi.

[Resim: 24.jpg]


Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin okullardan kaldırılmasıyla ilgili tartışmalara gösteren grup, bugün Sahil Yolu Tütün İskelesi’nde eylem düzenledi. Ulu Önder Atatürk ve 18 silah arkadaşının balmumu heykelinin bulunduğu alanda ADD tarafından organize edilen ve siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği eylemde ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’, ‘Atatürk gençliği görev başında’, ‘Ya istiklal ya ölüm’ ve ‘Tam bağımsız Türkiye’ sloganları atıldı. Kalabalık grup daha sonra hep bir ağızdan Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudu.


[Resim: 25.jpg]


ADD Gençlik Kolları Başkanı Barış Ateş, eylemde yaptığı konuşmada hükümete tepki göstererek, “Cumhuriyetimize, Atatürk devrim ve ilkelerine karşı saldırılar yoğunlaşmaktadır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinin iptal edilmesi, 10 Kasım’ların anılmasının engellenmeye çalışılması, 19 Mayıs kutlamalarının alanlardan kapalı mekanlara hapsedilerek engelleme çalışmaları, şimdi de dünyada bir örneği görülmemiş şekilde kurduğu Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet edişinin yazılı belgesi olan Gençliğe Hitabe’nin okullardan kaldırılmak istenmesi, gençlik tarafından kendine emanet edilen değerin, tapunun öğrenilmesinin engellenmesi anlamına gelmektedir ” dedi.


[Resim: 26.jpg]

Ateş, “Gençliği Hitabe ya da Ant sizi niçin bu kadar rahatsız ediyor? Sizi rahatsız eden nedir? Vatan savunması mı? Gençliğin bağımsızlığımızı koruması mı? Gençlik Türk istiklalini ve Cumhuriyetini koruyacağı yerde deniz manzaralı ormanları yakıp ya da ABD’yi efendisi, ağababası bilip ona Türkiye’de yapılacak tertipler hakkında birifingler verip, raporlar sunsaydı, yurtseverleri nasıl içeriye atacağını anlatsaydı daha mı iyi olurdu? Niçin Atatürk’ün adını ve sözlerini duyduğunuz zaman eliniz ayağınız birbirine dolanıyor” diye konuştu.


[Resim: 27.jpg]

Alıntı: Habercim.net
Kurtuluş savaşını yapan
Atatürk'tür senin Atan
Allah'ın aslanı çıkan
O da Ali'dir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.