You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sağlıkta Mesai Saati Azalıyor

Sağlıkta Mesai Saati Azalıyor

Posting Freak
Sağlıkta Mesai Saati Azalıyor
[Resim: 11.jpg]
Hastanelerde haftalık mesai saatlerinin düşürülmesi ile sözleşmeli personelin özlük haklarına ilişkin çalışmalar başladı.
Hastanelerde haftalık mesai saatlerinin düşürülmesi ile sözleşmeli personele eş durumundan tayin, becayiş ve askerlik dönüşü işe başlamasına ilişkin çalışmalar başladı.

Devlet Bakanlığı mutabakat sağlanan konularla ilgili olarak Sağlık Bakanlığı"na yazı yazarken, yetkili sendika olan Türk Sağlık-Sen ise toplu görüşmelerde mutabakata varılan konuların hayata geçirilmesi için Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile görüşerek çözüm isteyecek.
Toplu görüşmelerde üzerinde mutabakata varılan hastanelerde mesai saatlerinin düşürülmesi ile 4/B"li ve 4924"lü sözleşmeli personele eş durumundan tayin, becayiş ve askerlik dönüşü işe başlaması ile ilgili düğmeye basıldı.
Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu Sağlık Bakanlığı"na yazı yazarak mutabakatta yer alan 4/B"li sözleşmeli personele eş durumundan tayin, becayiş ve askerlik dönüşü işe başlaması ile ilgili çalışmaların yürütüldüğü, sağlık kurumlarında haftalık mesai saatlerinin düşürülmesi ile ilgili Sağlık Bakanlığı"nın kanun çalışmasının desteklendiği bilgisini verdi. Ayrıca 4924"lü personele eş durumundan tayin ve askerlik dönüşü işe başlama hakkının verilesi ile ilgili olarak da konuların bakanlıkça değerlendirilmesini istedi.

Yetkili sendika olarak toplu görüşmelere katılan Türk Sağlık-Sen ise, Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile bir görüşme yaparak toplu görüşmelerde mutabakata varılan konular olan 4/B"li personele eş durumundan tayin, becayiş ve askerlik dönüşü işe başlama ile ilgili çalışmaların Devlet Bakanlığı ile koordineli yürütülerek kazanımların yürürlüğe girmesi konusunda gayret gösterilmesini isteyecek.
Sendika, Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile yapacağı görüşmelerde toplu görüşmelerde ilgili kurumlara iletilecek taleplerden birisinin de sağlık kurumlarındaki çalışma saatlerinin haftalık 45 saatten 40 saate düşürülmesi olduğunu belirterek bu konuda gerekli düzenlemenin yapılmasını talep edecek.
[Resim: pirzhreana1.jpg]

ZÖHRE ANA PİRİMİZ
YOLUNDAYIZ HEPİMİZ...
[Resim: ali-ata-ana.gif?type=sigpic&dateline=1222017440][Resim: thumb196233649pe7nu4.gif]


GELİN EY DOSTLARIM BİRLİK OLALIM.
İKİ CİHAN SELVERİNDEN SORALIM
SORULUR SORGULAR DARDA DURALIM
MÜRŞİDİ KAMİL'E KUL OLMADIKÇA...

( PİR ZÖHRE ANA )

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.