You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sadece anne-babayı arayan cep telefonu

Sadece anne-babayı arayan cep telefonu

Posting Freak
Sadece anne-babayı arayan cep telefonu
Türkiye'ye geleli 2 ay olmasına rağmen 3 bin adet sattı.

Amerika’da iki yıl önce piyasaya çıkan ve 1 milyon adetten fazla satan, kullanıcıları arasında Madonna ve Angelina Jolie’nin evlatlık oğlu Maddox’un da bulunduğu çocuk cep telefonu Firefly, Türkiye’ye geleli iki ay olmasına rağmen, 3 bin adet sattı. Fiyatı 169 YTL olan telefonda, sadece ebeveynin izin verdiği numaralar aranabiliyor.

Amerikan futbolu kaskından üretilen ve kırılmaz özelliğe sahip olan telefon yekpare parçadan oluştuğu için özellikle ‘İçinde ne varmış’ diye kurcalayan afacanların, telefonun parçalarını yutmasını da engelliyor.

Firefly, Türkiye’ye Turkcell’in en büyük dördüncü bayii olan MEP İletişim tarafından getirildi Mustafa Pamuksüzer, Haluk Kanpak ve Ayhan Sezer tarafından 1999 yılında kurulan MEP İletişim, Turkcell ürünlerinin dağıtım ve satışının yanı sıra Motorola’nın da Türkiye distribütörlüğünü yürütüyor. MEP İletişim Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Timur Kaya, “Ürün Türkiye’ye 2007’nin ekim ayında geldi. Türkçeleştirme ve tanıtım çalışmalarının ardından piyasaya yeni sunduk sayılır. Getirdiğimiz telefon 5-9 yaş için. 9-13 ve 13-17 yaş için de iki model daha getireceğiz. Yeni modellerle birlikte bu yıl içinde 50 bin adetlik satış öngörüyoruz” dedi.

YAŞLILAR VE YABANCILAR ÇOK SEVDİ

Türkİye’de yaşayan yabancı uyruklulardan da ‘Telefonun İngilizce mönüsü var mı?’ diye talep aldıklarını anlatan Timur Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “Müşterilerden gelen telefonlardan yaşlı anne ve babaları için de Firefly’ı satın aldıklarını öğreniyoruz. Basit kullanım mönüsüyle yaşlı ve yabancılar telefona ilgi gösteriyor.”

Çocuk telefonu Firefly’ın karnesi

Telefonun 12 melodisi, 7 ayrı renkte ekran ışığı ve 5 farklı animasyonu var.

Kılıftan araç şarjına kadar rengarenk aksesuarları

5-20 YTL arasında satılıyor.

Firefly, Turkcell, Avea ve Vodefone’la uyumlu olarak çalışıyor.

Telefonun yanında direkt 112’ye bağlanan acil durum tuşu bulunuyor.

Yalnızca anne - babaların kullanabildiği özel şifreli menüsüyle tanımlanabilen 20 numara ve isteğe bağlı olarak devreye sokulabilen arama kısıtlaması özelliği var.

Telefonun üzerinde anne ve baba figürü yer alıyor. Böylece çocuk okuma yazma bilmese bile resme bakarak, direkt annesini veya babasını arayabiliyor.
Bir ismi Ali’dir bir ismi Veli
Onlar nurdan dogdu nurudur nebi
Eveli ahiri yaratan Ali
Simdi de geziyo Zöhre Ana dili
Pir Zöhre Ana
Posting Freak
Sadece anne-babayı arayan cep telefonu
bu iyimi kötümü anlamadımki zaten telefonların yaydığı dalgalar yüzünden birçok hastalık meydana gelmiyomu, millet artık ne yapcağını şaşırdı valla.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.