You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sabiha Gökçen Malezyalılar'ın oldu

Sabiha Gökçen Malezyalılar'ın oldu

Administrator
Sabiha Gökçen Malezyalılar'ın oldu
Malezya Havalimanları, yüzde 60 hissesine sahip olduğu Sabiha Gökçen’de Limak’a ait yüzde 40'lık hisse için ön alım hakkını kullanmaya karar verdi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın hisseleri için gerçekleşen yarış Malezyalıların lehine sonuçlandı.

TAV, Limak Holding'in elindeki yüzde 40'lık hisse için geçtiğimiz ay 285 milyon euroluk teklif yapmıştı. Ancak Yüzde 60 hisseye ve kalan hisseler için öncelikli satın alma hakkına sahip olan Malaysia Airports Holdings (MAH) bu hakkı kullanacağını açıkladı. MAH, Limak Holding'e 285 milyon euro ödeyerek Sabiha Gökçen Havalimanı'nın yüzde 100'üne sahip olacak.

Malaysia Airports Holdings, Sabiha Gükçen Uluslararası Havalimanı AŞ'nin Limak Holding'in elindeki yüzde 40 hissesi için öncelikli satın alma hakkını kullanmaya karar verdi.

Malaysia Airpots'un Malezya Borsası'na yaptığı açıklamada yüzde 40 hissenin 285 milyon euro nakit karşılığında şirketin bağlı ortaklığı Malaysia Airports tarafından satın alınacağı belirtildi.

TAV AÇIKLAMIŞTI

TAV geçtiğimiz ay Limak Holding ile yüzde 40'lık hissenin satın alımı için anlaştıklarını açıklamıştı. Bu anlaşmaya rağmen hakim ortak Malezya Havalimanları Holding'in öncelikli satın alma hakkını kullanarak hisselerin tamamına sahip olabiliyordu.

EN HIZLI BÜYÜYEN HAVALİMANLARI ARASINDA

Toplam 320 bin metre kare kapalı alana sahip Sabiha Gökçen Havalimanı terminali ile 5 bin 350 araçlık otopark, 60 odalı otel de hizmete girdi. Halen havalimanında 120 adet check-in noktası ile 42 adet pasaport bankosu bulunuyor. Toplam 7 adetlik bagaj alım bandının saatlik kapasitesi ise 7 bin 5000 bavul.

Kategorisinde Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanları arasında olan Sabiha Gökçen için projenin ikinci büyüme aşamasının başlaması planlanıyor. Paralel pist ile uçak trafiğinin en az iki kat artırılması hedefler arasında. Plana göre toplam uzunluğu 3 bin 500 metre olacak piste Airbus A380 gibi büyük yolcu uçakları maksimum kalkış ağırlıkları ile havalanabilecek. Bölgede 25 milyon metre küplük dolgu gerçekleştirilecek.

Aynı anda uçakların inip kalkabileceği paralel iki pistin arasına terminal inşa edilecek. Uydu terminal sayesinde operasyonunu daha da artacağı Sabiha Gökçen’in kapasitesi yıllık 50 milyon yolcuya ulaşacak. Uçuş operasyonunun daha emniyetli yönetilmesi için ayrıca 115 metre yüksekliğinde hava trafik kontrol kulesi de yapılacak.

internethaber.com
Administrator
Sabiha Gökçen Malezyalılar'ın oldu
Bir havalimanı hangi nedenle satılır anlamış değilim. Keza Türk Telekom gibi bir ülkenin iletişimini sağlayan firmanın da Lüblanlıların elinde olması çok sakıncalı bir durum değil midir?
Milli Piyango gibi darphane gibi çalışan bir kurumu sattıktan sonra Smile Satılmayan neyimiz kaldı acaba merak ediyorum doğrusu?
Posting Freak
Sabiha Gökçen Malezyalılar'ın oldu
donanma44 yazdı:Bir havalimanı hangi nedenle satılır anlamış değilim. Keza Türk Telekom gibi bir ülkenin iletişimini sağlayan firmanın da Lüblanlıların elinde olması çok sakıncalı bir durum değil midir?
Milli Piyango gibi darphane gibi çalışan bir kurumu sattıktan sonra Smile Satılmayan neyimiz kaldı acaba merak ediyorum doğrusu?


*************************************************************
[COLOR="#000080"]
Bence şimdiye kadar satılanların Türkiyemize o kadar da faydası karı olmadı, tabi zararından başka, Türkiyemize faydalı ve karlı bir satış olması için , Meçlisimizdeki kırmızı sandalyaları , başbakanlık koltugunu ,cumhurbaşkanılıgı koldugunu, ve diyer makarna koltuklarını satarsak, gelin görün bakın Türkiyemize ne kadar faydalı karlı bir satış olcakdır . Namuz şeref bayram edecek,adalet yeni terasısına kavuşacak, milletimiz satılmakdan kurtulacak.
vallahi bu yazdıklarım Hayel Smile ne satan var nede alan , demek satılmayan tek neyimiz kaldıki, hayelden öteye.

*************************************************************
ON İKİ  İMAMLAR
*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
  1. İmam ALİ
  2. İmam CAFER
  3. İmam ZEYNEL
  4. İmam BAKIR
  5. İmam RIZA
  6. İmam CAFERİ SADIK
  7. İmam HASAN
  8. İmam TAĞI NAĞI
  9. İmam MEHDİYE HÜDA
10. İmam HÜSEYİN,İ DEŞTİ KERBELA
11. İmam CAFER -İ ZÖHRE YE HİBA
12. KIRKLAR DERGAHA


*** *** *** *** **** *** *** *** **** ***

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.