You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Rehineler takas mı edildi?

Rehineler takas mı edildi?

Administrator
Rehineler takas mı edildi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerika’ya giderken kendisine sorulan, ’Türk rehinelerin kurtarılması için takas yapıldı mı?’ sorusuna ’Velev ki olsa dahi böyle bir takas olmuş olsa bile ben şuna bakarım: [COLOR="#000000"]Benim 49 vatandaşımızın karşılığı hiçbir şeyle değişmez, hamdolsun ailelerine kavuştu diye düşünürüm’ diye cevap vermişti.

Yeni Şafak gazetesi yazarı ve Ankara temsilcisi Abdülkadir Selvi, bu sözlerin detayını köşesine taşıdı.

Konuyu araştırdığını söyleyen Selvi, "49 kişinin karşılığında ’IŞİD için çok ama çok önemli olan birkaç isim takasta kullanılmış’ diye yazdı.

KİM O İSİMLER

IŞİD’le yapılan pazarlıklarda Türkiye’de tutuklu bulunan IŞİD militanları ile rehinelerin takası gündeme gelince Erbil-Ankara güzergahından vazgeçildiği ve Akçakale yolunun seçildiği öğrenildi.

Akçakale sınır kapısında gerçekleştirilen takasta hangi IŞİD militanlarının verildiği ise şimdilik bilinmiyor.

Hatırlanacağı gibi Niğde’nin Ulukışla İlçesi’nde bir polis ile bir astsubayı şehit eden, bir vatandaşı da öldüren IŞİD üyesi 3 terörist tutuklanmıştı. Şimdi merak edilen bu isimlerin bırakılıp bırakılmadığı.

"ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ BİRKAÇ İSİM..."

Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşesinde 49 rehine karşılığında ’IŞİD için çok ama çok önemli olan birkaç isim takasta kullanılmış’ diye yazdı.

Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şöyle;

’Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'ye giderken, rehinelerin kurtarılması için takas yapılıp yapılmadığı yönündeki soruya, 'Velev ki takas oldu' şeklinde verdiği karşılık, bu konuda merakları kamçıladı.

Bu durum Erdoğan'ın, başörtüsü konusunda ki, 'Velev ki' demesine benzemiyor ama biraz işin perde arkasını araştırdım, mutfakta bir şeyler olmuş. IŞİD için çok ama çok önemli olan birkaç isim takasta kullanılmış. Bu MİT'in çok önemli bir operasyonel başarısı. Her türlü imkan devreye sokulmadan, böylesine muazzam bir başarı elde edilebilir miydi?’

MİT YASASI KULLANILDI

Yandaş yazarların da itiraf ettiği takas olayında, 17 Nisan 2014'te kabul edilen ve kamuoyunda MİT yasası olarak bilinen kanun yatıyor.

MİT Kanunu'nun 6. maddesinde şu yazıyor:

"Türk vatandaşları hariç olmak üzere, tutuklu veya hükümlü bulunanlar, milli güvenliğin veya ülke menfaatlerinin gerektirdiği hâllerde Dışişleri Bakanının talebi üzerine, Adalet Bakanının teklifi ve Başbakanın onayı ile başka bir ülkeye iade edilebilir veya başka bir ülkede tutuklu ve hükümlü bulunanlar ile takas edilebilir."

[Resim: takas.jpg]

odatv.com/n.php?n=isid-icin-cok-ama-cok-onemli-olan-birkac-isim-takasta-kullanilmis-2209141200
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.