You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Puşi'de yeni sayfa

Posting Freak
Puşi'de yeni sayfa
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Temmuz 2012’de yürürlüğe giren 6352 sayılı yasa kapsamında, sanığın hukuki durumunun yeniden takdir edilmesi gerektiğini belirterek, kararın bozulmasını istedi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada 25 ay tutukluluktan sonra tahliye edilen Cihan Kırmızıgül, gizli tanık ifadesi ve kendisini gözaltına alan polislerin hazırladığı tutanaklar nedeniyle yargılandı. Olay yerinde bulunduğu iddia edilen şişelerde, Kırmızıgül’ün parmak izine rastlanmamıştı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, sanık avukatının mahkûmiyetin hukuka aykırı delillere dayandığına ilişkin temyiz itirazlarının reddini istedi. Ancak karardan önce yürürlüğe giren 6352 sayılı yasa ile Kırmızıgül’ün cezalandırıldığı TCK’nin 2206. maddesinde değişiklik yapıldığını, 3713 sayılı yasanın 13. maddesinin yürürlükten kaldırıldığını kaydetti. Başsavcı, bu durumda sanığın hukuki durumunun yeniden takdir ve tayininde zorunluluk bulunduğunu ifade ederek hükmün bozulmasını talep etti.

6352 sayılı yasadaki söz konusu değişiklik, terörle mücadele yasası kapsamında verilen cezaların paraya çevrilmesini ve TCK’nin 2206. maddesindeki ’örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’ suçundan verilecek cezaya da yarı oranında indirim uygulanmasını düzenliyor.

24 Mayıs 2013
Cumhuriyet.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.