You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

'Popun kralı' öldü

'Popun kralı' öldü

Posting Freak
'Popun kralı' öldü
Siyahiydi beyaz oldu. Çocuk istismarıyla suçlandı. Oğlunu camdan sarkıttı. 'Ayda' yürüdü. Mahkemeye pijamayla gitti. O bir fenomendi.

Bir döneme damgasını vuran, dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip olan pop yıldızı Michael Jakson hayatını kaybetti. Ünlü sanatçının kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Evinde öğlen saatlerinde kalp krizi geçirdiği belirtilen ve çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan yıldızın tüm çabalara rağmen kurtarılamadığı belirtiliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan sağlık görevlileri ünlü sanatçının evine gittiklerinde sanatçının nefes alamadığını ve hastaneye geldiği sırada koma durumunda olduğunu belirtiyorlar."Kardeşimi kaybettim"

Los Angeles Adli Tıp yetkilisi Fred Corral, düzenlediği basın toplantısında, ünlü yıldızın, UCLA Medical Center adlı hastaneye kalbi tam olarak durmuş halde geldikten sonra, TSİ 00.26'da öldüğünü söyledi. Corral, Jackson'ın ölüm sebebinin bilinmediğini ve bugün büyük ihtimalle bir otopsi yapılacağını belirtti.

Kardeşi Jermaine Jackson ise, gazetecilere yaptığı açıklamada, ünlü yıldızın evinde rahatsızlandığını ve özel doktorunun bütün çabalarına rağmen kalbini çalıştıramadığını belirtti.

Jermaine, kaldırıldığı hastanenin doktorların da bir saatten fazla kardeşini yeniden hayata döndürmeye çalıştığını, ancak onların da başarılı olamadığını söyledi.

Michael Jackson'ın ünlü "Thriller" albümündeki müziklerin düzenlenmesine yardım eden şarkıcı Quincy Jones, "Michael böyle genç bir yaşta aniden aramızdan ayrıldığı için söyleyecek bir şey bulamıyorum. Bugün küçük kardeşimi kaybettim ve ruhumun bir parçası da onunla birlikte yok oldu" dedi.Hayranları ve dostları yasa boğuldu

Pop müziğin kralı Michael Jackson'ın ölümü, hayranlarını ve müzik dünyasının birçok ünlü ismini yasa boğdu.

Elvis Presley'in kızı, Michael Jackson'ın eski karısı Lisa Marie Presley, yaptığı yazılı açıklamada, şaşkın olduğunu, sanatçının ölümünden duyduğu üzüntüyü kelimelerle ifade edemeyeceğini söyledi.

Liste başı olan 3 albümünde Jackson ile çalışan yapımcı Quincy Jones, üzüntüsünü "bu beklenmedik ve trajik haberle harap oldum. Bu genç yaşında bizi terk etti. Söyleyecek bir şey bulamıyorum" sözleriyle ifade ederken, sanatçının yakın arkadaşları Elizabeth Taylor ile Brooke Shields, büyük bir yıkım yaşadıklarını söyledi.

Madonna da yaptığı yazılı açıklamada, "kendimi ağlamaktan alamıyorum. Her zaman Michael Jackson'a özendim. Müzik dünyası çok büyük bir yıldızını kaybetti" diye konuştu.

Justin Timberlake, Michael Jaskson'ın örnek aldığı bir sanatçı olduğunu belirtti ve "sadece pop müzik dünyası değil, tüm müzik dünyası bir dahisini, gerçek bir elçisini kaybetmiştir" dedi.

Michael Jackson'a, 1991 yılında bir numara olan "Black or White" adlı şarkısında eşlik eden Guns N'Roses grubunun gitaristi Slash de yaptığı açıklamada, "cok üzücü bir haber. Çok yetenekliydi" diye konuştu.

Disco müziğin yıldızlarından Donna Summer, CNN'e yaptığı açıklamada, şok yaşadığını, Michael Jackson'ın büyüklüğünün, kusursuzluğundan kaynaklandığını belirtti.[COLOR="#ff0000"]"Kalbi strese yenik düşmüş olabilir"

Popun kralı Michael Jackson'ın dostu Uri Geller, ünlü şarkıcının Londra'da vermeyi planladığı konserlerin yol açtığı stres nedeniyle yaşamını yitirmiş olabileceğini belirtti.

İsrailli parapsikolog Geller, BBC televizyonuna yaptığı açıklamada, Jackson'ın ölüm haberini aldıktan sonra "yıkıldığını, çok üzüldüğünü ve onun için dua ettiğini" söyledi.

Geller, "Michael'ın durumu iyiydi, çünkü çalışıyordu ve Londra'daki hayranları için hazırlanıyordu" dedi.

Uri Geller, başarılı bir geri dönüş isteyen Jackson'ın kalbinin strese, beklenti ve tutkuya yenik düşmüş olabileceğini söyledi."Aldığı ilaçlar nedeniyle olmuş olabilir"

Popun kralı Michael Jackson'ın avukatı ünlü şarkıcının Londra'da vereceği konserlerin yoğun programı için formuna kavuşmak amacıyla bazı ilaçlar aldığını ve bu ilaçlar nedeniyle ölmüş olabileceğini iddia etti.

Jackson ailesinin avukatı Brian Oxman, Michael Jackson'ın ölümünden birkaç saat sonra CNN televizyonuna yaptığı açıklamada, "aldığı ilaçlar nedeniyle popun kralının yaşamını yitirmesinin beklenmedik bir şey olmadığını" belirtti.

Oxman, "çevresi, Jackson'ın bazı ilaçlara ulaşmasına izin verdi. Eğer Anna Nicole Smith'in aşırı dozda ilaç kullandığını düşünüyorsanız, bu, Michael Jackson'ın hayatında gördüğümüzün yanında hiç kalır" dedi.

Michael Jackson'ın eski sözcüsü Michael Levine de, pop kralının ölümünün sürpriz olmadığını söyledi.

Levine, gönderdiği elektronik postada, "Michael yıllarca inanılmaz zor ve sık sık kendini bitiren bir yol izledi. Yeteneği tartışılmaz ancak bu dünyanın kurallarına karşı rahatsızlığı da yadsınamaz. Bir insan bu kadar stresi kaldıramaz" dedi.Jakson'ın hayatınden kesitler

50 yaşında hayatını kaybeden 'Pop'un Kralı' Michael Jackson, önümüzdeki ay Londra'da vereceği bir dizi konserle sahnelere geri dönmeyi planlıyordu.

Hayatı boyunca 13 Grammy ödülü alan şarkıcının, toplam albüm satışlarının şimdiye kadar 750 milyonu bulduğu tahmin ediliyor.

2005 yılında çocuk tacizi suçlamasıyla yargılanıp, beraat ettikten sonra inzivaya çekilen ünlü şarkıcının sağlığı konusundaki endişeler uzun süredir dile getiriliyordu.

29 Ağustos 1958'de ABD'nin Indiana eyaletinin Gary kasabasında doğan Michael Jackson, 9 çocuklu bir ailenin 7. çocuğu idi.

4 erkek kardeşi ile birlikte ilk kez sahneye çıktığında Michael 6 yaşında idi. Girdikleri yetenek yarışmasından birincilikle çıkan Jackson kardeşler bir anda çok satan bir grup haline geldi.

Michael Jackson ilk solo albümünü 1972'de çıkardı ve 1982'de çıkardığı "Thriller" albümü ile şöhretin zirvesine ulaştı.

ABD'de 21 milyon satan albüm, dünya çapında da en az 27 milyonluk satışa ulaştı.

Ertesi yıl kendisiyle özdeşleşen "ay yürüyüşü" dans hareketini ilk kez, NBC televizyonundaki özel bir televizyon programında yaptı.

Michael Jackson, 1994'de Elvis Presley'in tek çocuğu olan kızı Lisa Marie Presley ile evlendi ancak evlilikleri 1996'da boşanma ile bitti.

Jackson aynı yıl Debbie Rowe ile evlendi ve bu evlilikten iki çocuk sahibi oldu. Çift 1999'da ayrıldı.

Jackson'ın Prince Michael I, Paris Michael ve Prince Michael II adlı üç çocuğu var. 2003'de doğan Prince Michael II'nin, taşıyıcı annesinin adı açıklanmadı.
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler
Posting Freak
'Popun kralı' öldü


Dünyanın en güvenilir haber ajansları, ünlü amerikalı pop yıldızı Michael Jackson'ın öldüğünü duyurdu.
Fransız haber ajansı AFP, bir internet sitesine dayanarak, ünlü Amerikalı pop yıldızı Michael Jackson'ın öldüğünü ileri sürdü.
AFP'nin haberini dayandırdığı TMZ.com internet sitesindeki habere göre, Jackson yerel saatle 12.00'den az sonra kalp krizi geçirdi.
Amerikan medyası bu haberden kısa süre önce, starın acil olarak Los Angeles'da hastaneye kaldırıldığını bildirdi.
Sanatçının babası, oğlunun sağlık durumu ile ilgili bilgi vermemekle beraber, "Las Vegas'tayım. Ama Los Angeles'daki kişiler beni aradılar ve Michael'in hastaneye götürüldüğünü söylediler. Annesi hastaneye gidiyor" dedi.


LA Times ve Reuters da ünlü pop yıldızın hayatını kaybettiğini açıkladı..


EVİNDE ÖLDÜ


İnternet sitesi TMZ:com'daki haberde bugün yerel saatle öğleden sonra kalp krizi geçiren Jackson'ın evine giden acil servis görevlileri eve ulaştığında, ünlü yıldızın nabzının atmadığı ve bütün çabalara rağmen hayata döndürülemediği belirtildi.
"Görevliler eve ulaştığında Jackson'ın öldüğü belirtilirken", hastanede de ünlü yıldızın hayata döndürülmeye çalışıldığı, ancak bütün çabalara rağmen tepki vermediği belirtildi.
AP'nin haberine göre ise Los Angeles Times gazetesi, Jackson'ın hastaneye ulaştırıldığında "nefes almadığını" yazdı.
[Resim: 7666useyin.jpg]
Posting Freak
'Popun kralı' öldü
[url=javascript:GoNextPage();] [Resim: 6.jpeg] [/url]


Los Angeles Adli Tıp

yetkilisi Fred

Corral, düzenlediği

basın toplantısında,

ünlü yıldızın, UCLA

Medical Center adlı

hastaneye kalbi tam

olarak durmuş

halde geldikten

sonra, TSİ 00.26’da

öldüğünü söyledi.

Corral, Jackson’ın

ölüm sebebinin

bilinmediğini belirtti

Michael Jackson, Müslüman olmuş muydu?
Aynur TATTERSALL/LONDRA, (DHA)
DÜNYACA ünlü pop star Michael Jackson’ın, Müslüman olduğu ve adını ‘Mikail’ olarak değiştirdiği öne sürüldü.
Michael Jackson’ın kardeşi Jemaine Jackson’nın kardeşinin ölümü ile ilgili yaptığı konuşmayı, “Allah daima seninle olsun” sözleri ile kapatması ünlü yıldızın bir müslüman gibi gömüleceğinin işaretini verdi.
İngiltere’nin akşam gazetelerinden Evening Standrad, ünlü yıldızın kardeşi Jemaine Jackson’nın konuşmasını bu sözlerle tamamlamasının ‘Michael Jackson bir Müslüman gibi mi gömülecek?’ sorusunun işaretini verdiğini yazdı. Öte yandan, Michael Jackson’ın cenaze töreninin şov dünyasının en kalabalık cenaze töreni olması bekleniyor.Gazete, cenazeye Prense Diana’nın cenaze töreni ile kıyaslanacak kadar büyük bir kalabalık beklendiğini kaydetti.
Daha once Michael Jackson’ın Los Angeles’ta bir imamın huzurunda düzenlenen törenle Müslümanlığa geçtiği basında yer almıştı. Michael Jackson’ın kardeşi Jemaine Jackson da 1989 yılında dinini değiştererek Müslüman olmuştu.
Pop müziğin kralı Michael Jackson, dün geçirdiği kalp krizinin ardından 51 yaşında yaşama veda etti. Los Angeles’taki evinde fenalaşarak hastaneye kaldırılan Jackson bütün çabalara rağmen kurtarılamadı. Ünlü yıldızın Türkiye saatiyle gece yarısında öldüğü açıklandı.
İşte son fotoğrafı
Pop müziğin ilahı Michael Jackson'ın hayata veda etmeden önceki son anları objektiflere böyle yansıdı. Bir ihbar üzerine Jackson'ın Neverland adlı malikanesine giden sağlık ekipleri Jackson'ın nefes alamadığını fark eti. Jackson'ı kurtarmak için her türlü olanaklarını kullanan sağlık ekipleri başarılı olamadı. Jackson'ın cansız bedeni daha sonra bir sedyeyle hastaneye götürüldü. Bu sırada olay yerine gelen bir muhabir Jackson'ın hayata tutunmaya çalıştığı son anları böyle görüntülendi.

http://haber.milliyet.com.tr/msnDefault.asp?url=http%3a%2f%2fwww.milliyet.com.tr%2fGaleriHaber.aspx%3faType%3dmsnGaleriHaber%26ArticleID%3d1110998%26PAGE%3d1%26Date%3d26.06.2009%26KategoriID%3d19%26reftype%3d2
[Resim: 7666useyin.jpg]
Senior Member
'Popun kralı' öldü
50 yasındaymış ya hiç göstermiyooo:S
^^aLi aLLah zöhRe ana piRim^m^^

[Resim: hseyin150copy.jpg]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.