You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Polisten Görkemli Kutlama

Polisten Görkemli Kutlama

Posting Freak
Polisten Görkemli Kutlama
Polisten Görkemli Kutlama


[COLOR=#030087]İzmir 'de Türk Polis Teşkilatı'nın 166. Kuruluş Yılı düzenlenen törenle kutlandı. Vatandaşların da ilgi gösterdiği kutlamada, [COLOR=#030087]İzmir Emniyet Müdürü [COLOR=#030087]Ercüment Yılmaz , halka hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenler, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. Ardından Emniyet Müdürü [COLOR=#030087]Ercüment Yılmaz , Anıt Şeref Defteri'ne, "Temel hak ve özgürlüklerin teminatı olan, milletimizin can ve mal güvenliği için 24 saat görev yapan Türk polisi 21'inci yüzyılın çağdaş hizmet anlaşışıyla, emin adamlarla ilerlemektedir. Kutsal görevimizi ilke ve inkilaplarınızın ışığında yılmadan yorulmadan sürdüreceğimize söz veriyoruz" diye yazdı.

ÇOCUKLARDAN BÜYÜK İLGİ
Törenin ikinci bölümünde kürsüye çıkan Emniyet Müdürü [COLOR=#030087]Ercüment Yılmaz , İzmirlilere hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Yılmaz'ın ardından konuşan Vali Cahit [COLOR=#030087]Kıraç da, "Türk polisinin, tüm demokratik hukuk devletlerinde olduğu gibi, sadece suç ve suçluyla değil, aynı zamanda bireye saygı, insan sevgisi, temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması ve şeffaflık gibi değerleri esas alan bir anlaşıyla görev yapmakta olduğu, büyük bir memnuniyetle müşahede edilmektedir" dedi.

[COLOR=#030087]İzmir 'de alınan önlemlerle işlenen suçlarda sürekli bir düşüş olduğunu da dile getiren [COLOR=#030087]Kıraç , "Hırsızlık olaylarında yüzde 3, işyerinden hırsızlık olaylarında yüzde 19, oto hırsızlıklarında ise yüzde 14 düşüş olmuştur. 4 milyon insanın yaşadığı kentimizde geçen yıl sadece 74 kapkaç olayı meydana gelmiştir. Ayrıca kent güvenlik yönetim sistemi projesini balattık. ilk etapta 50 noktada 300 kemara ile devreye giren sistem, önümüzdeki dönemde 150 noktaya 900 kamera ile yaygınlaşacak. Sistem aynı zamanda, sanal duvar, yüz tanıma, akıllı karar destek, kırmızı ışık ihlali gibi fonksiyonların entegre edilebileceği bir yapıya sahiptir" dedi.

Tören boyunca en çok ilgiyi ise, polis kıyafeti giyen çocuklar gördü. Halk Oyunları ve yakın dövüş tekniklerinin sergilendiği gösterilerin ardından kutlama, [COLOR=#030087]İzmir [COLOR=#030087]Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki birimlerin geçit töreniyle sona erdi. Törene katılan vatandaşlar ile polis yakınları, geçiş törenine katılan polislere çiçek atıp, sevgi gösterilerinde bulundu.
Oku sen dervişim biter mi sesin,
Kainat Muhammed Mustafa pirim

Kerbela ilinde Zöhre Ana yerin,
Baktım ki postuna o da Ali'ymiş..

Zöhre ANA

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.