You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Polisin gaz bombası vekili sakat bırakabilir

Polisin gaz bombası vekili sakat bırakabilir

Posting Freak
Polisin gaz bombası vekili sakat bırakabilir
Üniversite hastanesinde 1 haftadır sağ ayağı askıya alınarak tedavi altına alınan Milletvekili Ata' nın bacağında doku ölümü gerçekleştiği ve kangren riskinin bulunduğu belirtildi.

Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır'ın da polis müdahalesi sonucu kalçasından yaralandığını belirten Ata, "Sonuç ne olursa olsun bacağım kesilse bile halkın arasında olamaya devam edeceğim" dedi.

Batman'da 21 Nisan'da YSK'nın bağımsız adaylarla ilgili verdiği veto kararının protesto edilmesi sırasında göstericiler ile polisler arasında kalarak polisin attığı gaz bombası sonucu sağ bacağından yaralanan milletvekili Ayla Akat Ata'nın sakat kalma riski ile karşı karşıya geldiği belirtildi.

Olaydan sonra sağ ayağına basamayan ve yürümekte zorlanan Ata, bacağında gittikçe moraran ve büyüyen yara için Dicle Üniversitesi Hastanesi yanık servisinde yatarak tedavi altına alındı.

Doktorlar, milletvekili Ata'ya, yara bölgesinde doku ölümünün başladığını ve kangren olma riskinin bulunduğunu belirterek, yanmanın kimyasal kaynaklı olduğu için normal yanık tedavisi ile giderilemeyeceğini ve hastanede yatması gerektiğini söyledi.

Ayağı sürekli askıda

Dicle Üniversitesi hastanesinde yatarak tedavisi süren milletvekili Ata, tedaviyi sürdüren doktorun yurtdışına bir seminere gitmesi nedeniyle ayağının askıda kalması şartı ile eve gönderildi.

Ata, seçildikleri günden beri bir çok arkadaşlarının saldırıya maruz kaldığını ve bu saldırılarla seçilmişlerin halktan uzaklaştırmanın hedeflendiğini söyledi.

Seçimlerde en görkemli sonucu Batman'da almayı hedeflediklerini söyleyen Ayla Akat Ata, "Ne olursa olsun seçim çalışmalarına bıraktığımız yerden devam edeceğim. Halka verdiğimiz sözü yerine getiriceğiz. Şu anda seçim güvenliğini tehdit eden kolluk kuvvetleridir. Gerekirse koltuk değnekleriyle çalışarak mücadeleye devam edeceğim"dedi.

Daha öncede Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır'ın da polis müdahalesi sonucu kalçasından yaralandığını belirten Ata, "Sonuç ne olursa olsun bacağım kesilse bile halkın arasında olamaya devam edeceğim. Yaşanan saldırıyla ilgili görüntüleri TBMM Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı'na gönderdik. Sorumlulur hakkında da Batman Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Bu konuda gelişme olup olmadığını bilmiyorum" diye konuştu.
9 Mayıs 2011
Cumhuriyet
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.