You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

PKK tarih verdi : 30 Eylül

PKK tarih verdi : 30 Eylül

Administrator
PKK tarih verdi : 30 Eylül
PKK’nın Kandil’deki liderlerinden Bese Hozat, Sterk TV'de yayınlanan Politik Alan programından ’çözüm süreci’ne dair çok kritik açıklamalar yaptı. [COLOR="#000000"]’Artık AKP’nin bu oyalama, tasfiye siyaseti çok deşifre oldu. Diyalog süreci bitti’ diyen Hozat, 30 Eylül’ün son tarih olduğunu açıkladı.

AKP’nin yol haritasını açıklamadan geri çekilmeyi gündeme getirdiğini ve bu yolla oyalama siyasetine devam ettiğini iddia eden Hozat, ’AKP’nin artık adım atmama dışında hiçbir gerekçesi kalmamıştır’ şeklinde konuştu.

İşte PKK lideri Bese Hozat’ın açıklamaları:

"Yani artık AKP’nin bu oyalama, tasfiye siyaseti çok deşifre oldu, teşhir oldu. Hiçbir gerekçesi kalmadı, adım atmamak için. Böyle farklı bahane ve gerekçelerle süreci uzattı. Uzatmalara oynadı. Böylelikle hep seçimleri kazandı. Şimdi artık gelinen aşamada bu 30 Eylül meselesi, yol haritası, adım atılması meselesi de bunun bir sonucuydu. Artık öyle oldu ki Türkiye kamuoyunda da dünya kamuoyunda da herkes şunu gördü: AKP’nin artık adım atmama dışında hiçbir gerekçesi kalmamıştır. Çünkü Kürt Özgürlük hareketi sürecin olgunlaşması, gelişmesi için her türlü fedakarlığı yaptı. Her türlü adımı attı. Geri çekilme de dahil. Biz bunu da yaptık. AKP savaşı sürdürdü. Karakol yapımıyla, baraj yapımıyla, Rojava’da IŞİD ile savaşı sürdürerek, bir sürü yöntemle savaşı devam ettirdi. Süreç tek taraflı bizim üzerimizden gitti. Bunun sabrını fedakarlığını her açıdan gösterdik. Bunu herkes gördü. AKP’nin bir çözüm politikasının, niyetinin olmadığı açık. Gerekçesinin de olmadığı açık. AKP artık sıkıştı. Ya somut adım atacak ya da açıkça itiraf edecek, diyecek ben kandırdım, aldattım, oyaladım, benim böyle bir politikam yoktur, ben azılı bir Kürt düşmanıyım, hem hak, hukuk tanımam. Süreç bu noktaya geldi artık.

DİYALOG SÜRECİ BİTTİ

Diyalog süreci bitti artık. Ya müzakere ya müzakere noktasına geldi sürecin kendisi. Bu defa da AKP açıkladı, deklare etti, dedi yol haritasını 30 Eylül’de açıklayacağım. Yol haritasını açıklamadan geri çekilmeyi gündeme koydu. Şimdi gündem çok yoğundur. Birkaç televizyonda buna yönelik haberler var. Önderliğimize çok yoğun bir baskı uyguluyorlar. Son görüşmede de ortaya çıktı. Önderliğimize şunu dayatıyorlar: Açıklama yapacaksınız güçler geri çekilecek. Bunun dayatması var. Bunun ciddi bir baskısı var. Önderliğimiz ve hareket üzerinde. Güçleri geri çekeceksiniz sonra biz yol haritasını açıklayacağız diyorlar. Böyle iğrenç bir plan. Bu şu demektir: Ortada yol haritası falan yoktur. Ortada büyük bir oyalama ve kandırma var. Önümüzdeki seçimi de kazanma hesabı var. Adım atacağına, yol haritasını açıklayacağına, müzakereye oturacağına, bu defa gücü geri çekin ondan sonra müzakereye oturacağım diyor. Şunu çok iyi bilmelidir Türk devleti müzakereye oturmadan, dokuz başlık görüşülmeden, sekretarya oluşmadan, demokratik çözüm müzakere heyeti örgütlendirilip, genişletilmeden, izleme heyeti ve komisyonu oluşturulmadan, süreç ilerlemeden, somut bu konuda Türk devleti adım atmadan, Önderliğimizin İmralı koşuları müzakerenin ruhuna uygun hale getirilmeden, Önderliğimizin toplumla, hareketle teması kurulmadan, özgürlüğü, güvenliği, sağlığı garantiye alınmadan, herkesin çıplak gözle görebileceği adımlar atılmadan gerillada, Kürdistan’da yaprak bile kımıldamayacak.

GERİ ÇEKİLME SÖZ KONUSU OLAMAZ

Asla geri çekilme falan söz konusu olmaz. Biz iyi niyetimizi gösterdik, 1999’da geri çekilmemizi yaptık. Büyük bir sabırla o siyaseti yürüttük. Onlarca defa ateşkes, eylemsizlik kararı aldık. En son 2013’ten itibaren eylemsizlik kararı ve geri çekilmeyle de bu süreci radikal bir şekilde destekleyen bir tutum içine girdik. Onlarca, yüzlerce somut adım var, büyük bir sabır var. Bundan sonra asla böyle bir şey olmayacak. Bunu AKP hükümeti de Türk devleti de çok iyi kafasına soksun. Somut bir adım atmadan, müzakereye oturmadan, karşılıklı bunun imzası olmadan, kalekol, karakol, baraj yapımına son vermeden, kültürel kırımı sonlandırmadan tek bir adım atılmayacak, tek bir gerilla güneye gelmeyecektir. Tam tersine gerillanın sayısı da büyütülecektir. Katılımlar zaten artıyor. Artarak devam edecektir. Her yerde kendi ordu gücümüzü büyüteceğiz."

odatv.com/n.php?n=30-eylul-2409141200
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.