You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

PKK’dan havai fişekli özerklik ilanı

PKK’dan havai fişekli özerklik ilanı

Administrator
PKK’dan havai fişekli özerklik ilanı
[COLOR="#000000"]PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H, Silopi’de bir mahalleyi ’özgürleştirdiklerini’ iddia ederek, özerlik ilan ettiğini duyurdu. YDG-H tarafından yapılan açıklamada ’Özgürleştirdiğimiz bu mahalleye Gelhat Pirosi adını veriyoruz’ denildi.

YDG-H militanları, Silopi’de Abdullah Öcalan posterleri, havai fişekler ve bayraklarla gösteri düzenledi. Gösterinin ardından yapılan açıklamada, ’Özgürleştirdiğimiz bu mahalleye dayanamayan faşist TC devleti mahallemize saldırı düzenlemiştir. AKP polisi tarafından hedef alınan Salih Yiğit haince katledilmiştir. Bizler de Salih Yiğit’in yani Gelhat Pirosi arkadaşın genç yoldaşları olarak özgürleştirdiğimiz bu alana Gelhat Pirosi adını veriyoruz’ denildi.

PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H militanlarının yaptığı gösteri, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın ’Kırsalda terör baskısı arttı, şehirlere inmeye, hâkim olmaya başladılar’ itirafını hatırlattı.

’MAHALLELERİ ELE GEÇİRİN’

PKK liderlerinden Murat Karayılan’ın Türkiye içinde bulunan PKK'lılara telsizle ’Mahalleleri ele geçirin’ talimatı verdiği tespit edilmişti. Karayılan, 12 Ekim 2014 günü telsizden verdiği talimatta şehirlerin değil, mahallelerin ele geçirilmesini istemişti. Karayılan’ın "Halk kendisi hareket etsin, başkaldırıyı düşürmesin, başkaldırıya devam etsin. Toplumsal güçler ile mahallelerde kontrol sağlanmalı. Şehirleri değil mahalleleri ele geçirsinler" dediği bildirilmişti.

odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.