You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Pirimiz Zöhre Ana tarafından Ali Pir Civan Türbesi Ziyareti Yapıldı

Pirimiz Zöhre Ana tarafından Ali Pir Civan Türbesi Ziyareti Yapıldı

Administrator
Pirimiz Zöhre Ana tarafından Ali Pir Civan Türbesi Ziyareti Yapıldı
Pirimiz Zöhre Ana, 24 Ağustos 2019 tarihinde Amasya İli Gümüşhacıköy İlçesi Sarayözü Köyünde türbesi bulunan Ali Pir Civan Baba'ya (Sefa Peygamber) , Ehlibeyt dostları ile birlikte bir ziyaret gerçekleştirdi. Yurtiçinden ve dışından bin kişiye yakın insanın katıldığı türbe ziyaretinde lokmalar yenildi, Hak aşkına semahlar dönüldü ve yüce Pirimiz Zöhre Ana tarafından Ali Pir Civan Baba'nın gerçek varlığı, hayatı,soyu anlatıldı ve duazı imamları okundu.

Pirimiz Zöhre Ana, bu bölgede yaşayan ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere 16 büyük koli kıyafet yardımında bulunmuştur. Yardımlar, Sarayözü köyü muhtarı Saniye ALTUN hanımefendiye teslim edilmiştir.

[Resim: ali-pir-civan-turbesi.jpg]

Ali Pir Civan Baba olarak bilinen evliyamızın gerçek yaşamı Sefa Peygamber'dir. Sefa peygamberin babası Yahya Peygamberdir. Aynı yörede Emircen Sultan olarak geçen türbe de Ali Pir Civan'ın annesi Sırma Ana’dır. ( ]MEHTAPTAKİ ERENLER, syf. 72)

]***

Saygıdeğer Ehlibeyt ailenizle birlikte,]Ehlibeyt aşkıyla, gözyaşlarıyla dolu, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen bu güzellikleri bizlere yaşattığı için ]yüce Pirimiz Zöhre Ana'mızın postuna binlerce kez tüm sevenleri adına niyaz ederiz.

Ne mutlu Pirimiz Zöhre Ana'yı ve Ehlibeytini sevene...

Türbe ziyaretine ait fotoğrafları görmek için [COLOR=#417394]tıklayınız. [COLOR=#417394]

Posting Freak
Pirimiz Zöhre Ana tarafından Ali Pir Civan Türbesi Ziyareti Yapıldı
Bizlere gercekleri bildiren Ehlibeyt okulunun bas öğretmeni Pirim Zöhre anam aydınlanıp Ali Pir Civan Sefa peygambere yuz sürmeyi nasip ettiğin için sonsuz minnet eder huzurunda boyun bükerim.Bu ziyerette Amasya gümüshaci koyunde yasayan kardeslerimiz sizin essiz bilgileriniz sayesinde insallah can bulmuslardır.Cünkü Hz.Ali dilinden Ali pir Civan olarak seslendınız. Allah saglıklı yasamlar nasip etsin pirim biz sizin yolunuzda layık olarak öğrenip bilgilenip yol alalım insallah.Ask ile niyaz ederim.
Cihana gelmişim Mustafa diye
Atatürk büyüktür sıfat kim ile
Allahın yolunda dervişler ile
Mürşüt kapısıdır Zöhre Ana size


PİR ZÖHRE ANA

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.