You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden 'Birlik cemi' tepkisi: ’Derinden yaralandık’

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden 'Birlik cemi' tepkisi: ’Derinden yaralandık’

Administrator
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği'nden 'Birlik cemi' tepkisi: ‘Derinden yaralandık’
Amasya’daki ’Birlik cemi’ etkinliği hakkında açıklama yapan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi, "Kimi Ocak mensubu kişilerin veya cemevi, dernek ve vakıf başkanlarının Alevi değerlerini siyaset ve çıkar ilişkisi içerisinde kullanmalarını asla kabul etmiyoruz" dedi.
Cumhuriyet, Amasya’daki ’Birlik cemi’ etkinliğine ilişkin ’Alevileri bölüyor’ açıklamalarını gündeme taşımıştı.
Etkinliğe bir tepki de Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi’nden geldi.
Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: ’Alevilerin inanç merkezlerini tanımayanların, cemlere kimin girip kimin girmeyeceği belliyken öyle hiçbir sorun yokmuş gibi ceme girmeleri bizleri derinden yaralamıştır. Alevi hareketinin örgütlü gücü olarak bu faaliyeti yürütenlerin gerçek amaçlarını çok iyi biliyoruz. Kimi Ocak mensubu kişilerin veya cemevi, dernek ve vakıf başkanlarının Alevi değerlerini siyaset ve çıkar ilişkisi içerisinde kullanmalarını asla kabul etmiyoruz.’

KAYNAK: https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/pi...ik-1936683

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.