You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Parti AKP iktidarına değnekçilik yapıyor

Parti AKP iktidarına değnekçilik yapıyor

Administrator
Parti AKP iktidarına değnekçilik yapıyor
[COLOR="#000000"]CHP içindeki Cumhuriyetçi kanat olarak bilinen Kadro Hareketi, Süheyl Batum'un partiden ihraç edilmesiyle ilgili bir bildiri yayınladı.

Disiplin mekanizmasının "tasfiye aracı" haline gelmemesi gerektiğinin belirtildiği bildiride, "Genel Merkez’e mescit açarak, PKK savunuculuğu yaparak, Cemaat ile kol kola girerek, Atatürkçüleri tasfiye ederek,bölünme anayasasına, yerel özerkliğe evet diyerek partimiz; AKP iktidarına değnekçilik yapmaktan öteye gidememiştir." ifadeleri kullanıldı.

Parti yönetimine sert eleştirilerin yapıldığı bildiride ayrıca disiplin kararı alan MYK üyelerinin birçoğunun CHP ile uzaktan, yakından ilgisinin bulunmadığı belirtildi.

İşte o bildiri:

"Değerli Yurtseverler;

Değerli Yol Arkadaşlarımız;

Değerli Cumhuriyet Halk Partililer;

Üzülerek belirtmekteyiz ki; partimizde yaşanan son gelişmeleri ibret içerisinde takip etmekteyiz. Partimizi kimliksizleştiren, değerlerinden hızlıca uzaklaştıran söylem ve eylemler, parti tabanında ve seçmen nezdinde her geçen güninfial yaratmaktadır.

Emine Ülker Tarhan’ın istifası ile birlikte adeta bir tasfiye sürecine zemin yaratılmış, ulusalcı avının başlangıcı verilmiş ve bunun için de ilk hedef olarak Atatürkçü kimliği ile yakından takip ettiğimiz, değerli vekilimiz Prof.Dr.Süheyl Batum seçilmiştir.

DİSİPLİN MEKANİZMASI TASFİYE ARACI HALİNE GELMEMELİ

Bir siyasi partide, disiplin elzemdir. Fakat disiplin mekanizması; bir tasfiye aracı haline getirilmemeli, muhalif gördüklerini susturma girişimine dönüştürülmemelidir, kısacası yandaşlaştırılmamalıdır.Sn.Süheyl Batum için MYK’da alınan disiplin kararının dahi parti tüzüğüne uygun olmadığını belirtir; Bülent Ecevit’in ’CHP’de buyruk mu işleyecektir, hukuk mu işleyecektir?’ sözünü,sizlere bir kere daha hatırlatmak isteriz.

Eğer ki her şeye rağmen, disiplin sürecinde samimi iseniz; Amerikan büyükelçisi ile otel odalarında gizli görüşme yapanları, Amerika’da PKK toplantılarına katılan CIA ajanlarını, Doğu’da HDP’ye oy çağrısı yapan PM üyelerini,Rumlara, Ermenilere soykırım yaptık diyen vekilleri, yöneticileri, grevdeki işçileri sopa ile dövdüren belediye başkanlarını, tekke ve zaviyeleri savunanları, cemaat sevicilerini, TOKİ ortaklarını, kadın gazeteci tartaklayan, yolsuzluk şaibeli, PKK sempatizanı gençleri de disipline vermenizi bekliyoruz.

ÜYELERİNİN BİRÇOĞUNUN CHP İLE İLGİSİ YOK

Disiplin kararı alan MYK üyelerinin birçoğunun CHP ile uzaktan, yakından ilgisi bulunmadığını da ayrıca belirtmek isteriz. 12.maddedenpartimizin yönetim kademelerine taşınan Atatürk ve Cumhuriyetkarşıtlarının, PKK yandaşlarının, gericiliğe ve bölücülüğe hizmet etmeyi ilke edinmiş kişilerin aldıkları kararlar; Atatürk’ü, Atatürk’ün devrimlerini, Cumhuriyet’i ve Altı Ok’u gönüllerine kazımış yurtseverler için hiçbir anlam ifade etmemektedir.

Genel Merkez’e mescit açarak, PKK savunuculuğu yaparak, Cemaat ile kol kola girerek, Atatürkçüleri tasfiye ederek,bölünme anayasasına, yerel özerkliğe evet diyerek partimiz; AKP iktidarına değnekçilik yapmaktan öteye gidememiştir.

Kadro Hareketi olarak; değnekçilere, rantçılarına, bölücülere, Atatürk düşmanlarına karşı; gerçek Atatürkçülerin, milli mücadelecilerin, tam bağımsızlıkçıların yanında mücadeleye devam edeceğiz.

Tüm yurtseverleri Sn.Süheyl Batum’un haklı mücadelesinde, yanında olmaya davet ediyoruz.

Gün; birlik olma ve mücadele günüdür.

Saygılarımızla.

Kadro Hareketi"


Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.