You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Posting Freak
Panayot Abacı
Viyolonsel sanatçısıdır.
Tanasis Valtinos’un Ağız Dalaşı adlı kitabını, Nikos Temelis’in Arayış adlı romanını ve Petros Markaris’in Gece Bülteni adlı romanını Yunanca’dan Türkçe’ye çevirmiştir.

Yakovos Kambanellis'in oyunu Savaş Baba çevirisiyle Türkiye'de, Aziz Nesin'in romanı, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz ve Yıldırım Keskin'in oyunu Aklı Başında Bir Adam çevirileriyle de Yunanistan'da en iyi çeviri ödülü almış, iki anadilli bir yazar.

Yunanca özel ders de verir. Yunanca dersleri, Aziz Nesin Vakfı’nda vermektedir.

HAKKINDA YAZILANLAR

1.Deniz Gezmiş'ten Yaşar Kemal'e Portreler
Oral Çalışlar
Çağdaş Yayınları

Deniz Gezmiş, Yaşar Kemal, Aziz Nesin, Yılmaz Güney, Mehmet Ali Aybar, Sabahattin Ali, Fikret Otyam, Panayot Abacı, Lefter ve... Bu kitapta onların öykülerini okuyacaksınız. Bütün bu portrelerin, bir dönemin güzel bir resini vereceğine inanıyoruz. Bazılarını yakından tanıdınız, bazılarının adını ise hiç duymadınız. Onlar bizi bize anlatıyor. Bir dönemin tanıklığını da içeren bu portreleri beğeneceğinizi umuyoruz.
[Resim: 114ld.jpg]Ben göremem daha uzun boyunu
Ahret derler kısaltamam yolunu
Bugün Sahı Merdan sarsın oglunu
Yetis Ya Üseyin baban gidiyo

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.