You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Oylar Cepten Kullanılabilecek!

Oylar Cepten Kullanılabilecek!

Posting Freak
Oylar Cepten Kullanılabilecek!
[COLOR=#990000]Estonya Parlamentosu, 2011'den itibaren seçmenlerin oylarını cep telefonlarından kullanmalarına olanak sağlayan yasayı onayladı.

Cep telefonundan oy kullanılması projesinin sorumlularından Liia Hanni, yaptığı açıklamada, ''Seçmenlerin cep telefonlarından oy kullanacağı sistemin tam olarak güvenli olduğunu'' söyledi.

''Ancak bu, oy kullanmak için herhangi bir cep telefonuna sahip olmanızın yeterli olacağı veya kısa mesaj göndererek oy kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor'' diye konuşan Hanni, yalnızca onaylanmış SIM kartına sahip olanların bu olanaktan yararlanabileceğini kaydetti. Hanni, bu SIM kartların sahiplerinin kimlik doğrulamasının yapılacağını bildirdi.

Estonya, 2005'teki yerel seçimlerde internet üzerinden oy kullanılan ilk ülke olmuş ve bu seçimlerde, seçmenlerin yüzde 2 kadarı internetten oy kullanmıştı.

Ülkede geçen yılki genel seçimlerde de internetten oy kullanıldı. Estonya seçim yasasına göre seçmenler, ev veya işyerlerindeki bilgisayarlardan oy atabiliyorlar.

Estonya, AB ülkeleri arasında üst düzey teknolojinin en çok kullanıldığı ülkeler arasında yer alıyor.
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.