You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ortaöğretimde başörütüsü yasağı kalktı

Ortaöğretimde başörütüsü yasağı kalktı

Administrator
Ortaöğretimde başörütüsü yasağı kalktı
Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, ortaöğretimde başörtüsü yasağının kalktığını duyurdu.

Başbakanlık Merkez Bina'da Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç açıklama yapıyor.

Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi.

Başbakanlık Merkez Bina'da Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, yaklaşık 7 saat sürdü.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, ilgili bakanlıklar tarafından hazırlanan uyuşturucu ile mücadele eylem planının Bakanlar Kurulu'nda onaylandığını ve takvime bağlandığını söyledi. Kısa vadeli çalışmaların 2014 sonuna kadar, orta vadeli çalışmaların ise 2015-2018 yıllarında gerçekleşeceğini belirten Arınç, 2019-2023 arasında da uzun vadeli çalışmaların hedeflendiğini ifade etti.

Arınç'ın açıklamaları şöyle:

"Öğrencilerin kılık kıyafetlerinde değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmelik gözden geçirildi. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmeliğin 4. maddesinin birinci fıkrasının E bendinde yer alan 'başı açık' ibaresi ve aynı bendin son cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır.

Yarın ve bir sonraki gün yayımlanabilecek. Bununla ortaöğretim kurumlarında başörtülü olarak öğretime devam edilebilecek. Öğretim hayatımız için hayırlı olmasını diliyorum.

"TÜRKİYE MÜCADELESİNDEN VAZGEÇMEYECEK"

Değişen bir lşey yok. 46 yurttaşımızın kurtulmaları değişen tek şey. IŞİD veya başka örgütlerle mücadelede Türkiye mücadelesinden vazgeçmeyecektir. Adı ne olursa olsun, terörü sona erdirmek için ortak bir tavra ihtiyaç var.

Irak'ta yaşanan olayları biliyoruz, pek çok örgüt var isim var. Sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız, örgütlerin etkisiz hale gelebilmesi için onu oluşturan sorunların ortadan kalkması gerektiğini söylüyor.

Terörün önüne geçilmesi için Türkiye dahil olacak mıdır olmayacak mıdır? Türkiye üzerine düşeni yapacaktır ama akılcı bir şekilde yapacaktır. Faydası zararı ne onu bilerek yapacaktır. İşin nerede başlayacağın nerede biteceğini bilmeden adım atmayacaktır.

SURİYE VE IRAK TEZKERELERİ

2 Ekim'de Meclis çalışma yapcak. Suriye ve Irak ile ilgili tezkereler gelecek. Şu anda 130 bini geçen bir sığınmacı sayısı var. Kayıtları tutulmaktadır. Türkiye bu geçişlerin güvenli olmasını arzu eder. Araçlarıyla geçmek isteyenler için ayrı bir prosedür var.

Şu anda geçişler azalmıştır. DBP ve HDP'li vekil ve belediye başkanları sıfır noktasında şov yapmak istiyorlar. Onlar hiçbir kayıt yapılmadan herkesin üzerindeki silahlarıyla geçişm yapmasını istiyorlar.

Bunun Türkiye'nin güvenliğine ne gibi tehditlerde bulunacağını aklı olan herkes tahmin edebilir. Sizinle biz ilgilebniyoruz, sizi biz kurtarıyoruz havasını vermektedirler. Bunlardan vazgeçsinler. Her şeyin bir prosedürü var. Diyelim, PYD güçleri silahlı bir şekilde girmek istediler. Bunun ne gibi güvenlik sorunlarına yol açacağını bilmiyorlar mı? Bizim için öncelikli olarak Türkiye'nin güvenliği esastır.

Tampon bölge gibi uygulamalar BM karıyla alınabilir. New York'ta kabul görürse, Türkiye planını yapıyor. Bu tezkere çıktığı zaman şuna da ihtiyacım var demeyeceğimiz kapsamlı bir tezkere üzerinde çalışıyoruz.

ÖZEL KUVVETLER TARTIŞMASI

Çatışma bölgelerindeki temsilciliklerimizi özel kuvvetlerin koruyacağı hususu doğrudur. Özel hareket timleri de deneyimli ve iyi yetişmiş emniyet mensuplarıdır. Ama bordo bereliler, savaş ve çatışma ortamını ortadan kaldıracak şekilde eğitiliyorlar. Musul'da yaşanan olay gözümüzü açtı. Söz konusu bölgeler Dışişleri Bakanlığımız tarafından belirlenecek.

Musul'daki rehinelerin kurtarılması konusu hepimizin yüreğini kabartması gereken bir operasyondur. Silah kullanılmamıştır. Takas sözcüğü söz konusu olamaz. Cumhurbaşkanımız velev ki kelimesini sıklıkla kullanır. Bu takas yapıldığı anlamına gelmiyor."
Administrator
Ortaöğretimde başörütüsü yasağı kalktı
Geçen eğitim öğretimden bu yana kız öğrencilerinin sınıflara türbanla girdiklerini haber sitelerinden takip ediyorduk. Artık bunu yasal statüye oturttular !..


"Bize her yer İmam Hatip" oldu !

TEOG sistemi adı altında gençlerin yeteneklerine bakılmaksızın meslek liselerine, inançlarına bakılmaksızın imam hatip liselerine yerleştirmeye ya da bu yönde zorlanmasını daha "sindirmeden", şimdi de tüm okulları dinsel eksene kaydırdılar. İmam hatipler yeterli gelmemiş olmalı ki tüm okulları imam hatip zihniyetine teslim ettiler.

Amaç eğitim, dini özgürlük değil bunu herkesin görmesi lazım.

Başındaki bezi takma özgürlüğün olacak ama sorgulama, özgür düşünme ve karşı gelme hakkın elinden alınmış durumda bunu gör lütfen.

Bu eğitim siteminden bilim adamı değil siyaset meydanlarını dolduracak düşünmeyen, üretmeyen,okumayan, yazmayan militanlar çıkacak. D insel gerici bağnazlıktan ilim, bilim sevgi, hoşgörü çıkmaz...

Türkiye , yüce Atatürk'ün tüm kazanımlarını birer birer kaybediyor ve sonu umarım Osmanlı gibi olmaz...


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.