You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

'Örnek vatandaş'ı Diyanet seçecek!

'Örnek vatandaş'ı Diyanet seçecek!

Posting Freak
'Örnek vatandaş'ı Diyanet seçecek!
Diyanet, ahlaki yozlaşmaya karşı ilginç bir 'ödüllendirme' mekanizmasını devreye sokuyor. Bundan böyle tıpkı 'yılın annesi' gibi 'yılın ahlaklı ve dindarı' seçilecek. Amaç, ahlaki yozlaşmaya 'dur' demek... İbadetin yanı sıra sosyal sorumluluk ve ahlaki ilkeler örnek vatandaş seçiminde rol oynayacak.

Diyanet'in Strateji Raporu'nun 'Ahlaki Yozlaşmaya Karşı Alınacak Tedbirler' bölümünde tanımlanan girişime Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özafşar açıklık getirdi ve 'Sadece ibadet etmenin dindarlık olmadığı mesajını vermek istiyoruz' dedi. Özafşar, 'İbadetin yanı sıra ahlakilik, insan, kadın ve hayvan hakları, çevre gibi konulara duyarlılık gibi çağdaş hassasiyetleri ön planda tutan insanlarımızı taltif etmeyi amaçlıyoruz' diye konuştu.
'Nasıl ki 'Yılın Annesi', 'Yılın Sanatçısı', belirleniyorsa, biz de ahlaki bakımdan ismi ön plana çıkmış kişileri ödüllendirmek, takdir etmek istiyoruz' diyen Özafşar, ödülün adının da henüz belirlenmediğini söyledi. 'Mesela 'İyi Vatandaşlık Ödülü' ya da, 'Sosyal Yararlılık Ödülü' olabilir' diyen Özafşar, 'Sosyal sorumluluk sahibi kişi dindar olmazsa yine ödül verecek misiniz?' sorusuna da 'Gayet tabi. İyi işler yapmışsa, topluma faydası olmuşsa onları da kapsama alabiliriz' yanıtını verdi.

AĞLATAN ÖDÜLLÜK KADIN

ÖZAFŞAR bir de örnek verdi: 'Bir teyzemiz, tam 100 bin liralık altın bulmuş. Kendisi kirada oturmasına rağmen sahibini bulup altını vermiş. Bu haberi dinlerken mesai arkadaşlarıma 'Neden bu gibi insanlarımızı ödüllendirmeyelim' dedim. Özafşar'ın sözünü ettiği, 'altını sahibine iade eden teyzen'nin geçen ağustosta altınları sahibine teslim eden Fatma Bildirici olduğu ortaya çıktı. (Akşam)
Cihana gelmişim Mustafa diye
Atatürk büyüktür sıfat kim ile
Allahın yolunda dervişler ile
Mürşüt kapısıdır Zöhre Ana size


PİR ZÖHRE ANA
Posting Freak
'Örnek vatandaş'ı Diyanet seçecek!
]'Sosyal sorumluluk sahibi kişi dindar olmazsa yine ödül verecek misiniz? ' sorusuna da 'Gayet tabi. İyi işler yapmışsa, topluma faydası olmuşsa ]onları da kapsama alabiliriz' yanıtını verdi.Dindar olmazsa kapsama alabiliriz!!!!

Alalım,alırız değil, alabiliriz...

Kişinin ne kadar dindar olduğuna kim karar verecek peki, bunun ölçüsü nedir?
Mesela şalvar ,cübbe giyen dini görevlerini yerine getiren biri mi dindar yoksa normal pantolonlu biri mi?

Çarşaf giyip ,türban takan dini görevlerini yerine getiren biri mi dindar olacak yoksa dini görevlerini yerine getirip de açık olan biri mi?

Diyanet eliyle toplumu düzene sokmak!!!!
Kelimelerim sistem hatasından yanlış yerden ayrılıyor...

“Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”
[Resim: imza3cp.gif]


Özü bitmiş, gümanı pak olmamış,şeytana tapmış, nefsi çıkarı için arayıpta birşey bulamamış, kuyruk acısı varsa,Derviş Muhammed'in de dediği gibi" bir kılını çektiyse" Zöhre Ana, onu değerlendirmek ister aklısüre.Ehlibeyt'in meyvası bitmez, dalı budağı kurumaz,sen ne kadar kezzap dökersen dök, O'nun Zemzem çeşmesi ALİ'dir

Derviş'in HAK kelamını can kulağıyla dinliyebliyorsan yeter,firdevs bağından bir gül alabiliyor musun,O'nun ibadetine,saldığı yola,yaşatmak istediği güzelliğe canı gönülden yürüyebiliyorsan en büyük mutluluk budur.
(Pir Zöhre Ana)
Senior Member
'Örnek vatandaş'ı Diyanet seçecek!
kişinin ne kadar dindar olduğunu anlamak çok kolay,

ilk önce kaç yıldır AKP üyesi olduğuna bakılır.
Sonra AKP ye ne kadar hizmet ettiği hesaplanır.
32 farz, imanın şartı, islamın şartı, 5 vakit namaz + cuma namazı da varsa
gerisi mühim değil.. tas tamam örnek vatandaşsın....
GELİN EY DOSTLARIM BİRLİK OLALIM.
İKİ CİHAN SELVERİNDEN SORALIM
SORULUR SORGULAR DARDA DURALIM
MÜRŞİDİ KAMİL'E KUL OLMADIKÇA...

( PİR ZÖHRE ANA )
Posting Freak
'Örnek vatandaş'ı Diyanet seçecek!
Kesin bu ödülleri Alevi bir Vatanda$a verirler.
YESILDIR GÖKYÜZÜNDE GÖRDÜGÜN GÜNES
SICAKLIGI SENI,HAKIKATI BENI YAKAR...


"ZAMANA ZAMAN EVLIYASI"
Bir sıfatı Allah olan
Bir sıfatı Ali inan
Bir donu var Şahımerdan
Duyanlara Helal Olsun
Senior Member
'Örnek vatandaş'ı Diyanet seçecek!
Alıntı:yılın ahlaklı ve dindarı' seçilecek. Amaç, ahlaki yozlaşmaya 'dur' demek... İ

diyanet önce kendi ahlakını vicdanını dindarlığını tartabilecek mi acaba şimdiye kadar olan yozlaşmaya çanak tutmayı bırakabildimi ki bundan sonra önlem alabilsin kendileri ne kadar arı acaba ki böyle bir değerlendirme haddini kendilerinde bulabiliyorlar
İnsan isen yola gel
Bülbül isen güle gel
İkilik yoktur bizde
Kafir isen dine gel
ZÖHRE ANA

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.