You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Orada türbanla çalışamazsın

Orada türbanla çalışamazsın

Administrator
Orada türbanla çalışamazsın
[COLOR="#000000"]Almanya Federal İş Mahkemesi, Protestan Kilisesi'ne ait bir hastanede başörtülü olduğu için işten çıkarılan bir Müslüman hemşirenin başvurusunu karara bağladı ve hastaneyi haklı buldu.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre; Protestan Kilisesi'nin Bochum'daki bir hastanesinde görev yapan hemşire, mesai sırasında başörtüsü taktığı gerekçesiyle işten çıkarılmıştı. Karara itirazı bir alt mahkemede reddedilen hemşire, konuyu Erfurt'taki Federal İş Mahkemesi'ne (BAG) taşımıştı.

Kararda, iş sözleşmesi uyarınca, Hrıstiyan olmayan çalışanların tarafsız olma yükümlülüğü hatırlatılarak, başörtüsünün Hrıstiyanlıktan farklı bir dinin sembolü olduğu vurgulandı. Mahkeme, başörtüsünün bu yönüyle iş sözleşmesinin ihlali anlamına geldiğine, Protestan Kiliselerinde görev yapan Müslüman hemşirelere mesai sırasında başörtüsü takmalarının idare tarafından yasaklanabileceğine hükmetti.

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.