You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ölü terörist sayısı 112 oldu

Ölü terörist sayısı 112 oldu

Posting Freak
Ölü terörist sayısı 112 oldu
Genelkurmay Başkanlığı, dün internet sitesinde, harekâtın gelişimi hakkında detaylı bir açıklama yayınladı. İşte açıklamadan öne çıkan unsurlar: "Sınır ötesi harekâtın 3'üncü günü olan 24 Şubat 2008'de, dört ayrı bölgede teröristlerle sağlanan sıcak temas aralıklarla devam etmiştir. Önceden hazırlanmış tahkim edilmiş mevzilerden oluşan ve bazı ağır silahlarla desteklenen terörist yuvaları; uçaklar, silahlı helikopterler ve kara ateş destek vasıtaları ile etkili bir şekilde ateş altına alınarak dağıtılmıştır.

YAKIN MESAFELİ ÇATIŞMALAR
İlerleme istikametleri üzerindeki terörist unsurlar, birliklerimizin etkili manevraları ve çok yakın mesafeli çatışmalarla saf dışı bırakılmıştır. Çok sayıda terörist barınma ve lojistik tesisi, silah, mühimmat ve malzeme ile birlikte tahrip edilmiştir. Geçilen bölgelerde terörist altyapıyı teşkil eden doğal ve yapay tüm tesisler, kullanılamaz hale getirilmektedir.

AJANLIKLA SUÇLUYORLAR
Her birinde teröristlerin bulunduğu tespit edilmiş, derinlikteki 12 hedef grubu (63 hedef) Hava Kuvvetleri uçakları ile etkili bir şekilde vurulmuştur. Hassas kaynak istihbaratından, çaresizlik içindeki örgüt mensuplarının birbirini ajanlıkla suçladıkları, bir kısmının Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı koymak istemediği; bazı gruplar arasında çıkan iç çatışmalarda ise ölen ve yaralananlar olduğu öğrenilmiştir. Bugün (dün) saat 16.00 itibarıyla mukavemetleri büyük oranda kırılan teröristler, ölen arkadaşlarının cesetlerini tuzaklamak ve ilerleme yollarına el yapımı patlayıcı ve mayın döşemek suretiyle zaman kazanmaya ve yer yer panik halinde güneye doğru kaçmaya çalışmaktadırlar. Iraklı yerel gruplardan, bölgesel barış ve istikrarın en büyük düşmanı olan PKK mensuplarının bölgelerine girmelerine ve orada himaye görmelerine mani olmaları beklenmektedir.

SADECE DÜN 33 ÖLÜ
24 Şubat 2008'de çıkan çatışmalarda, içlerinde sözde lider kadroların da bulunduğu değerlendirilen 33 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu teröristlerden 5'inin cesetlerinin patlayıcılarla tuzaklanmış olduğu tespit edilmiştir. Son rakamlarla birlikte harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 112'dir. Bu sayıya, uçaklar, silahlı helikopter ve uzun menzilli ateş destek vasıtaları ile tesirsiz hale getirilen terörist miktarı dahil değildir. Bunlar daha sonra istihbarat vasıtaları ile değerlendirilecektir.

BİR HELİKOPTER SINIRDA DÜŞTÜ
Gün boyunca meydana gelen çatışmalarda 8 personelimiz şehit olmuş; bir helikopterimiz, bilinmeyen bir nedenle, sınırımıza yakın bölgede kırıma uğramıştır. Helikopter, teknisyenler tarafından incelenmektedir. Sıcak temas üç ayrı bölgede halen sürmekte olup; çetin hava ve arazi şartlarında ilerleyen birliklerimizin harekatı, planlanan hedeflere ulaşılıncaya kadar aynı kahramanlık ve kararlılıkla devam ettirilecektir." ANKARA Genelkurmay Başkanlığı dünkü açıklamasında, örgütün panik halinde birbirlerini ajanlıkla suçladığını ve ölülerini bile tuzakladığını belirtti
[Resim: 114ld.jpg]Ben göremem daha uzun boyunu
Ahret derler kısaltamam yolunu
Bugün Sahı Merdan sarsın oglunu
Yetis Ya Üseyin baban gidiyo
Posting Freak
Ölü terörist sayısı 112 oldu
Hele bir şu soğuklar bitsin,karlar erisin yapraklar açmadan,çalıların ardına saklanacak yer bulamadan ALLAH'ın izniyle nasıl dağları yırtıyoz,Siz o zaman görün !..

Kahraman Türk ordusunu siz o zaman görün...
Posting Freak
Ölü terörist sayısı 112 oldu
teröristin köküne kibrit suyu, o pislikler kahraman Türk askerimizin ve onları 4 gözle bekleyen anaların yüreklerini az yakmadılar. ŞİMDİ SIRA KAHRAMAN TÜRK ORDUSUNA GELDİ İŞTE.
.
Arkadaşlar, efendiler ve ey millet:

İyi Biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, Şeyhler, Dervişler, Müritler, Meczuplar Memleketi olamaz.


En Doğru, En Hakiki Tarikat, "Medeniyet Tarikatı"'dır. "
[Resim: ataturkimzale.gif]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.