You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Olay Müftünün ,Olay Açıklamaları

Olay Müftünün ,Olay Açıklamaları

Administrator
Olay Müftünün ,Olay Açıklamaları
[COLOR="#000000"]’18 yaşındakinin zinasına karşı çıkamıyorsanız, 7 aylık bebeklere tecavüze karşı çıkmak timsah gözyaşıdır’ sözleriyle ülke genelinde şimşekleri üzerine çeken Samsun Müftüsü Hayrettin Öztürk’ün gafları sadece bununla sınırlı değil. Göreve geldiğinde, ’meyhane açılımı’ ile dikkatleri üzerine çeken Müftü Öztürk’ün sizler için gaf haritasını çıkardık.

MEYHANE ÇIKIŞI İLE START VERDİ

Göreve gelmesinden itibaren polemiklerle gündemden düşmeyen Müftü Öztürk, ilk olarak ’Meyhanede oturan vatandaşlarımızın yanlarına gideceğiz. Bizler de onlarla birlikte su içeceğiz. İçkinin etkisiyle bize küfür eden veya bağıranlar olabilir biz buna da hazırız. Onlar kızacak biz tebessüm edip, kibarca konuşmaya devam edeceğiz’ diyerek dikkatleri üzerine çekmiş Samsun’da birkaç kez gerçekleştirilen deneme sonrası oluşan tepkiler üzerine bu uygulamadan vazgeçilmişti.

İSİMLERLE İLGİLİ AÇIKLAMAYA MEHMET GÖRMEZ BİLE DAYANAMADI

Müftü Öztürk, 2012 yılında çocuklara konan isimlerle ilgili yaptığı açıklamada yine dikkatleri üzerine çekmiş, ’Aileler çocuklarına Sanem ismi çocuğa verilmemeli, Sanem, put demektir. Aleyna sıkça duyduğumuz bir isim ama anlamı üstümüze bela, sıkıntı demektir’ sözleriyle ailelerin tepkisini çekmişti. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de ’Şahsen müftümüzün basına yansımış şekliyle ifade etmiş olmasına ihtimal vermiyorum’ diyerek tepki göstermiş bu isimlerin her birisinin topluma mal olduğunu, tarihe mal olmuş çok önemli isimlerin her birinin arkasında çok büyük tarihi değerlerin mevcut olduğunu hatırlatarak, ’Bu tamamen kastını aşan zorlama bir yorumdan kaynaklanıyor’ diyerek tepki göstermişti.

OKUL GİTTİ PROTOKOL CAMİ GELDİ

Samsun İl Müftülüğü’nün talebi üzerine Türkiye’nin sayılı okullarından Atakum Anadolu Tarım Meslek Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi yıkılarak yerine Protokol Cami yapılması için işlemler başlatılmış, tüm direnmelere ve hukuk sürecine rağmen okul yeni yerine taşınmak zorunda kalmıştı.

MÜFTÜ ERDOĞAN’IN İZİNDE DÖVME AÇIKLAMASI

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir ziyarette genç milli futbolcuya kolundaki dövme nedeniyle çıkışmasının ardından sazı eline alan Müftü Öztürk, dövmelerin insanların gözüne hoş gelmediğini, göreni de olumsuz etkilediğini söylemiş, "Dövme yaptırmak İslam dinince kesinlikle caiz değil ve haramdır’ demişti.

KADIN- ERKEK HORON OYNAMASI GÜNAH

Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde Sis Dağı Yayla Şenliği’nde yaptığı konuşmayla şok etkisi yaratan Müftü Öztürk, kadın ve erkeklerin bir arada horon oynamasının günah olduğunu söyleyerek her kesimden insanın eleştiri oklarını üzerine çekerken, ’Yanınızdaki kardeşiniz bile olsa kadınlı erkekli el ele tutuşup horon oynayamazsınız’ sözleri memleketi Trabzon’da bile yadırganmıştı.

BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA

Son olarak önceki gün ’18 yaşındakinin zinasına karşı çıkamıyorsanız, 7 aylık bebeklere tecavüze karşı çıkmak timsah gözyaşıdır’ diyerek trend topik olmayı başaran Müftü Öztürk’ün bundan sonraki çıkışının be olacağı merek ediliyor.

Bülent Karslıoğlu

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.