You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Öğrenci bursları iptal edilmedi !

Öğrenci bursları iptal edilmedi !

Administrator
Öğrenci bursları iptal edilmedi !
Belediye burslarının iptaline ilişkin kararına Bakan Çelik yanıt verdi.

Anayasa Mahkemesi CHP’nin belediye burslarının iptal edilmesi başvurusunu kabul etmişti.

Öğrenciler bu kararla şoke olurken, CHP de bir anda AK Parti’nin hedef tahtasına oturdu.

Ancak bugün konuyla ilgili bir açıklama Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’ten geldi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Konya’da yaptığı açıklamada belediye burslarının iptali konusunda, “Belediyeler burs verecekleri insanların listesini bize verecek. Parayı da bize aktaracak. Biz de oradan dağıtacağız. Bursların iptali söz konusu değil. Anayasa Mahkemesi, gençlerimize kötülük yapmaz” dedi.


BURSLAR İPTAL EDİLMEDİ

Bakan Çelik, gazetecilerin belediye burslarının iptal edildiğine ilişkin soru üzerine şunları söyledi:

“Anayasa Mahkesi, belediyelerin verdiği bursları iptal etmez. Karar henüz bize gelmedi. Henüz içeriğini bilmiyorum. Bildiğiniz gibi biz, kamunun bütün verdiği bursları, zapturapt altına almak için hepsini, Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde topladık. Üniversitelerimiz daha önce kendileri burs veriyordu. Şimdi olacak olan şudur. Burs vermek istedikleri insanların listesini bize verecek. Parayı da bize aktaracaklar. Biz de oradan dağıtacağız. Bursların iptalı söz konusu değil. Anayasa Mahkemesi, gençlerimize kötülük yapmaz.”

]CHP’NİN HAYIRLI İŞİ YOK Smile

Basın mensuplarının CHP’nin dava açtığını sorması üzerine Bakan Çelik, “CHP’nin işi bu. CHP, bugüne kadar hayırlı iş yapmadı. CHP’nin işi, engellemektir” dedi. Niçin dava açtı sorusuna da Çelik, “Onu CHP’ye sorun” diye konuştu.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.