You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Öcalan yine tehdit etti

Öcalan yine tehdit etti

Posting Freak
Öcalan yine tehdit etti
Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan, bölgede şu an ayaklanmanın olduğunu savunarak baharda bunun fırtınaya dönüşebileceği tehdidinde bulundu.

Avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşmesinde teröristbaşı, İmralı'da bir inşaat çalışmasının olduğunu söyledi. Silahların bırakılıp çözümün gelişmesi halinde her şeyin olabileceğini ileri süren Öcalan, ‘üç beş kişinin İmralı'ya getirilmesiyle sorunun çözülmeyeceğini’ savundu.

Adalet Bakanı ile Başbakan'a seslenen Öcalan, "Bu silahla Türkiye'nin vurulmasını değil kurtulmasını istiyorum. Bir çözüm projesi sunsunlar, adilce demokratik bir proje. O zaman Cumhuriyet kurtulur, toplum kurtulur, devlet kurtulur. Evet devlet diyorum, o zaman devlet kurtulur, bölgesel bir güç olur. Bunu yapmazlarsa fırtına olabilir. Şu an genel bir ayaklanma hali var. Bu durum baharla birlikte fırtınaya dönüşebilir. Bu tehdit değildir, bir tespittir. Üzülerek, endişelenerek dile getiriyorum ama gerçek bu" iddiasında bulundu.

‘Gökçen’i vuralım’ dedi

Öcalan, avukatlarıyla haftalık görüşmesinde PKK'nın kurucuları arasında yer alan MİT'çi Pilot Necati ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Pilot Necati'nin kendilerini ısrarla ses getirecek eylem yapmaları için teşvik ettiğini anlatan Öcalan, "Pilot Necati ısrarla bizi bazı eylemleri yapmaya teşvik ediyordu, ses getiren eylemlere yönlendirmeye çalışıyordu. Bize 'Sabiha Gökçen'i öldürelim' teklifinde bulundu, 'çok ses getirir' diyordu" dedi.

Öcalan, Pilot Necati'nin taleplerini reddettiğini belirttiği açıklamasında, Mahir Çayan'la ilgili olarak da şunları söyledi: "Çok ilginçtir, Mahir Çayan'ın yanında da İlyas Aydın isimli bir yüzbaşı vardı. Onları farklı eylemlere yönlendirdi, tasfiye oldular. Bizim yanımızda da Pilot Necati vardı, yüzbaşı veya üsteğmendi. Biz onun istediği eylemlere girmeseydik Çayanlar gibi olacaktı sonumuz"
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler
Posting Freak
Öcalan yine tehdit etti
Gidi kanlı katil, bir de akıl veriyor.
Seni ancak Tayyip ve uşakları dinler.

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.
Posting Freak
Öcalan yine tehdit etti
Bir çözüm projesi sunsunlar, adilce demokratik bir proje. O zaman Cumhuriyet kurtulur, toplum kurtulur, devlet kurtulur..

Big Grin
Gülüyorum bu ermeni tohumuna !.Ne fırtınalar,ne kara kışlar gördükte yılmadık..Fırtınadan korkan senin gibi olsun..
O,sözüm ona fırtınadan neler doğacak,nasıl bozguna uğrayıp,tarumar oluşunuzu ininden seyredeceksin !.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.