You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Öcalan'ın sekreteri kim olacak

Öcalan'ın sekreteri kim olacak

Administrator
Öcalan'ın sekreteri kim olacak
HDP Hakkâri Milletvekili Adil Zozani, Meclis’te sürece ilişkin 3 temel taleplerinin olduğunu belirterek [COLOR="#000000"]’Birincisi; İmralı’da Öcalan’a sekretarya oluşturulması’ demişti. Zozani'nin bu sözlerinin ardından bugün İçişleri Bakanı Efkan Ala da Abdullah Öcalan'ın cezaevi şartlarına ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Efkan Ala, Öcalan'ın cezaevi şartlarının iyileştirilmesi konusuna ilişkin, "Biz bu sorunu kökten çözme hedefine katkı sağlayabilecek ve milletimizin de aleyhine olmayacak adımları atarız ve yolumuza devam ederiz. Yani o adımlar atılması gerekiyorsa da o adım atılır ama milletin bu sorunun çözümüne tamamen katkıda bulunacaksa" dedi.

3 TEMEL TALEP

HDP'li vekil Adil Zozani Meclis’te sohbet ettiği gazetecilere, sürece ilişkin 3 temel taleplerinin olduğunu belirterek ’Birincisi İmralı’da Öcalan’a sekretarya oluşturulması, Türkiye’nin vicdanını temsil edecek isimlerden bir gözlem heyetinin oluşturulması ve daha önce ilan ettiğimiz sürece ilişkin komisyonların kurulması, ancak bunların bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor. O zaman hükümet sokağına sahip çıkmış olacak, onun dışında güvenlikçi yaklaşımlar sokağı sakinleştirmeyecektir’ demişti.

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.