You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Obama, Lübnan'ı örnek ülke yapacak

Obama, Lübnan'ı örnek ülke yapacak

Posting Freak
Obama, Lübnan'ı örnek ülke yapacak
Obama yayımladığı yazılı mesajında, "Lübnan'ı desteklemek, onu terörsüz, çatışmasız ve içişlerine başka ülkelerin müdahale etmediği örnek bir ülke haline getirmek için elimden gelen her türlü çabayı sarfedeceğim" ifadesini kullandı. Barack Obama mesajında, "Lübnan barış ve refahı hak ediyor, başka türlü düşünenler Lübnan'ın dostu değil", diye belirtti.ABD Başkanı ayrıca, Lübnan'ın eski Başbakanı Refik Hariri suikastını soruşturmak için kurulan ve kendi deyimiyle, "Lübnan'da cezasız kalan siyasi cinayetler dönemine son verecek olan" Lübnan için Özel Mahkemeyi desteklediğini de sözlerine ekledi. Kanada'nın CBC televizyon kanalı yayımladığı bir haber programda, Hariri suikastını soruşturan Özel Mahkeme'den elde edilen belgeler ve Mahkeme üyeleriyle yapılan mülakatlar ışığında, Refik Hariri'yi 2005'te öldürenlerin Hizbullah üyesi olduğunun anlaşıldığı ileri sürülmüştü.
BM Sözcü Yardımcısı Ferhan Hak, konuyla ilgili sorular üzerine, CBC tarafından ele geçirilen belgelerin özüne ilişkin yorumda bulunamayacağını ve belgelerin gerçek olup olmadığını teyit edemeyeceklerini söylemişti. Hak, "Eğer bu belgeler BM belgesiyse bunlar üçüncü şahıslara açıklanamaz, kopya edilemez ve BM'nin izni olmadan kullanılamaz. Bu kapsamda CBC televizyon kanalından belgelerle ilgili olarak bilgi talebinde bulunduk" açıklamasını yapmıştı.

23 Kasım 2010
Cumhuriyet
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.