You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

O tören artık yok !

O tören artık yok !

Administrator
O tören artık yok !
[COLOR="#000000"]TBMM Adalet Komisyonu'nda yargı paketinin ikinci gün görüşmelerinde uzun tartışmaların ardından Yargıtay'da 1 Eylül'de adli yıl açılış töreni yapılması kaldırıldı.

Muhalefetin ’tepkisel düzenleme’, ’ hınç alma’, ’Sayın cumhurbaşkanı tak diye emredecek biz şak diye yapacak mıyız? Ayıp’ eleştirilerine ve tartışmalara rağmen AKP'li üyelerin oylarıyla madde kabul edildi. Yargıtay Kanunu’ndaki adli yıl açılış töreninin yasal dayanak olan 1973’ten beri bulunan madde kaldırıldı.

CÜPPELERİNİ ÇIKARIP SİYASET YAPSINLAR

Hürriyet'ten Oya Armutçu'nun haberine göre Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ’1943 yılından bu yana adli yıl açılış törenleri yapılıyor. Barolar ve başsavcılıklar yapabiliyor. Yine Yargıtay geleneksel törenini sürdürecektir. Bütçe ile ilgili bir sıkıntı da yaşanmaz. Yaşanırsa çözeriz’ dedi.

AKP'li Ramazan Can ise maddeyi savunurken, ’Biz töreni yasaklamadık. Sadece yasal dayanağını kaldırdık. Bu törenler Başbakanların azarlandığı, milli iradenin aşağılandığı, Başbakanlara konuşma ve cevap hakkı tanınmadan yapılan toplantılar şeklinde geçmektedir. Siyaset yapılacak yerler bellidir. Cüppelerini çıkarsınlar siyasetlerini öyle yapsınlar’ dedi.

SİYASETİN DANİŞKASI YAPILIYOR

CHP ’li Dilek Akagün Yılmaz, Ramazan Can’ın özür dilemesi gerektiğini savundu ve Yargıtay’a gözdağı verilip intikam alındığını öne sürdü. Yılmaz, ’Eğer bu anlayışla gidersek yargıyı kendinize bağlamak istiyorsunuz. Bir AKP yargısı yaratmak istiyorsunuz’ dedi.

AK Partililerin "O törenlerde Başbakan azarlanıyor. Siyasetin daniskası yapılıyor" itirazlarına CHP'liler "Yasayla tören kaldırmanın adı demokrasi değildir" yanıtı verdiler.

O dönem Başbakanlık koltuğunda oturan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Danıştay'ın açılış töreninde Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu'nun konuşmasına tepki göstermişti. Bu tartışmanın ardından Erdoğan Adli Yıl açılış törenine gitmemişti.

BİZ KADROLAŞMADIK, YAPTIĞIMI HUKUK DEVLETİNE SAHİP ÇIKMAK

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yargıtay ve Danıştay’a 167 yeni üye ve on yeni daire kurulması nedeniyle muhalefetin ’Cemaat'e yakın üyeleri tasfiye, Yargıtay ve Danıştay’ı yeniden dizayn etme’ iddialarıyla ilgili ’Biz 12 yıldır iktidardayız 12 yıldır atamalar yapılıyor sınavlar yapılıyor. Fotoğrafa baktığınızda bu fotoğrafın hepsi sizi tekzip ediyor. Biz kadrolaşmadık. Ama başkaları kadro yapıyorsa, hukuk devletine sahip çıkarız. Bizim yaptığımız şey hukuk devletine sahip çıkmaktır’ dedi.

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.