You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Nutuk'un TBMM'de Okunuşunun 87.yılı

Nutuk'un TBMM'de Okunuşunun 87.yılı

Administrator
Nutuk'un TBMM'de Okunuşunun 87.yılı
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Atatürk'ün meclis kürsüsünde okuduğu Nutuk'un 87. yıldönümü nedeniyle basın toplantısı düzenledi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Atatürk'ün meclis kürsüsünde okuduğu Nutuk'un 87. yıldönümü nedeniyle basın toplantısı düzenledi.

Urla'daki sivil toplum kuruluşları ve bazı siyasi parti temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan ADD Urla İlçe Başkanı Ali Yanar, Nutuk'un bağımsızlık savaşının destanı olduğunu belirtti. Nutuk'un Atatürk'ün vasiyeti olduğunu dile getiren Yanar, Kobani bahanesiyle düzenlenen gösterilerde Atatürk büstü, Türk Bayrağı ve kamu kurumlarına yönelik saldırıları kınayarak lanetledi.

"Atatürk büstlerine yapılan saldırılarla Atatürk yok edilemez. Tam tersine, Atatürk'e büyük sevgi ve saygıyla bağlı milletimizin gerçekleri görmesine fırsat tanınmış olur" diyen Yanar şunları kaydetti:

"Başlatılan bölücü kalkışma, kışkırtma ve olaylar sonucunda 40 kadar yurttaşımız canından oldu,122 okul binası yakıldı 197 kamu binası tahrip edildi, ülke yangın yerine döndürüldü, HDP ve PKK' nın bölücü çağrısı yurttaşlarımızdan bekledikleri desteği görmedi. HDP ve KCK yöneticileri öldürülen yurttaşlarımızın katilleridir, yakılan yıkılan okulların ve kamu mallarının sorumlularıdırlar. Atatürkçü Düşünce Derneği olarak cumhuriyetin savcılarını görevini yapmaya çağırıyoruz." - İzmir

[Resim: nutuk-un-tbmm-de-okunusunun-87-yili.jpg]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.