You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Nijerya'da Müslüman-Hristiyan çatışması

Nijerya'da Müslüman-Hristiyan çatışması

Posting Freak
Nijerya'da Müslüman-Hristiyan çatışması
Nijerya'da Müslümanlarla Hristiyanlar arasında çatışma çıktı.
[COLOR=#800080]
[Resim: 2.gif] Nijerya 'da Müslüman-Hristiyan çatışma
Seçimlerin ardından çıkan
çatışma larda resmi rakamlara göre en az 200 kişi öldü.

Nijerya makamları, ülkenin orta kesimlerindeki Jos kentinde Cuma ve Cumartesi günleri Hristiyanlarla Müslümanlar arasında meydana gelen çatışma larda en az 200 kişinin öldüğünü bildirdiler.

Jos'un başkenti olduğu Plateau eyaletinin Enformasyon Bakanı Nuhu Gagara düzenlediği basın toplantısında, polisin verdiği resmi rakamlara göre 200 civarında insanın öldüğünü söylerken, Perşembe günkü yerel seçim sonuçlarının neden olduğu olaylarda yaralananların sayısını belirtmedi.

Eyalet yönetiminin kentteki cesetlerin sayımını da yapacak bir arama ve kurtarma komisyonu kurduğunu kaydeden
Nijerya lı yetkili, ölü sayısının artabileceğini söyledi.

Nijerya 'da yerel seçimlerin ardından Hristiyanlar ve Müslümanlar arasında çatışma ların çıktığı Jos kentinde durumun normale dönmekte olduğu bildirilmişti.

Nijerya ordusundan yapılan açıklamada, "Durum yavaş yavaş normale dönüyor" denilmiş ve hiçbir yeni şiddet vakasının bildirilmediği açıklanmıştı. Ordu, verilen ölü sayılarının ise "abartılı olduğunu" belirtmişti.

Jos kentinde bulunan
Nijerya Kızılhaçından bir yetkili ise, şiddet olaylarında "300'den fazla insanın öldüğünü" söylemiş, Jos merkez camisi imamı da, camide "yaklaşık 400 ceset" bulunduğunu iddia etmişti.

Plateau eyaletinin başkenti Jos, perşembe günü yapılan seçim sonrası muhalif Müslüman ve Hristiyanlar arasında
çatışma lara sahne olmuştu.
Haber: AA
Bir ismi Ali’dir bir ismi Veli
Onlar nurdan dogdu nurudur nebi
Eveli ahiri yaratan Ali
Simdi de geziyo Zöhre Ana dili
Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.