You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Neden şimdi Alevi açılımı

Neden şimdi Alevi açılımı

Administrator
Neden şimdi Alevi açılımı
Son günlerde ülkenin Alevi gündemi yine depreşti. Önce Gezi direnişine katılan Alevileri ötekileştiren röportajlarla başladı süreç; sosyalistlerle Alevileri uzaklaştıran, Alevileri sosyalistlerin kullandığına yönelik yazılar, Gezi direnişine Alevilerin kitlesel katılımı için provokasyonlar yapıldığına yönelik haberlerle devam etti.

En sonunda Başbakan, Alevi açılımını kaldığı yerden devam ettireceğini söyleyerek ülkenin Alevi gündemi tavan yaptı. Alevilerin haklarının teslim edilmesine itiraz edecek değiliz. Niye böyle bir şey yapıyorsunuz diye itiraz edecek de değiliz. İtiraz edeceğimiz hususlar da şüphesiz ki var.

Henüz Hükümet kanadından açılımın içeriği ile ilgili bir detay gelmedi. Alevi kurumları olarak da basına yansıyanlar üzerinden değerlendirme yapmanın da doğru olacağını düşünmüyoruz. Hükümet kanadından bir açıklama gelmeden konunun detayına girmesek de genel bakış açımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz. Öncelikle bu açılım nereden icap etti bir onu irdelemek gerekir. Amaç Gezi direnişi etrafında oluşan muhalif birlikteliği ayrıştırmaya yönelik. Gezi direnişi etrafında birleşen muhalif güç Hükümetin korkulu rüyası haline gelmiştir. Alevi açılımının bu ortamda tekrardan gündeme gelmesinin nedeni budur. Bu bir devlet aklıdır. Bu devlet aklı 1993 Madımak Katliamı

Devami...
Posting Freak
Neden şimdi Alevi açılımı
Kürt Acılımı yaparak kürt oylarını almaya çalıştı ,oda başına bela oldu,
Sözde alevi acılımı yaparak Alevilerin oylarını almaya çalışacak.
Aleviler Bu oyuna gelmez.
Yolunu da , Cumhuriyetini de , Dedelere maaş bağlanacak diye satmaz.
Alevilik Ateşten gömlektir.
Bu gömleği giymeye uğraşma , yanarsın
Alevinin vergisiyle , Alevi katili yavuzun ismini köprüye veremezsin.
Bizim yolumuz satılık değil.
Bizim yolumuz Yavuz Sultan Selim köprüsünden geçmiyor
Bizim yolumuz CUMHURİYET köprüsünden geçer

Saygı bizden Olsun....
Nefsi “Pir”in gölgesinden başka hiçbir şey öldüremez; o “nefs öldüren”in eteğini sımsıkı tut.
''HZ MEVLANA''

ÜSEYİN'in Aşkına Şahitsen, Bu Şahadet Kutlu Olsun... Sen ÜSEYİN'in Aşkı ile Her Dem Diri Kalanlardansın, Ve Sen
'' Aşkın Şehidi'sin!..''
Ben HZ. ÜSEYİN'DEN NASIL YAŞAMAYI VE NASIL ÖLMEYİ ÖĞRENDİM
ÇELEBİ

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.