You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

"Neden kızlarla yemeğe çıktınız" dayağı

"Neden kızlarla yemeğe çıktınız" dayağı

Posting Freak
"Neden kızlarla yemeğe çıktınız" dayağı
ŞANLIURFA’da Harran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu'nda okuyan 2 öğrencinin, staj gördükleri tıp merkezinde kız arkadaşlarıyla birlikte öğle yemeğine çıktıkları için, tıp merkezinin 10 çalışanı tarafından tekme tokat dövüldüğü öne sürüldü.
Olay dün öğle saatlerinde bir özel tıp merkezinde meydana geldi. Harran üniversitesi Sağlık Yüksekokulu 3'üncü sınıf öğrencileri 21 yaşındaki Rıdvan Kara, 21 Mehmet Ekrem Bozkurt, Serhat Gül ve Ümmühan Bilginç, staj gördükleri tıp merkezinde dün öğlen çıkan yemeği beğenmeyince birlikte lokantaya gitti.
Dışarıda öğle yemeği yiyen 4 arkadaş geri döndüklerinde, iddiaya göre tıp merkezi personel müdürü ve yöneticileri tarafından azarlanıp, bu davranışlarından ötürü stajlarının geçersiz olacağı söylendi. Bunun üzerine Personel Müdürü Mehmet Gülaslan’la tartışan öğrenciler, bir anda kendilerini kavganın ortasında buldu. İddiaya göre tıp merkezinde çalışan yaklaşık 10 kişinin saldırısına uğrayan stajyer öğrenciler, tekme tokat dövüldü. Öğrenciler, kendilerini can havliyle sokağa atarak saldırganların elinden güçlükle kurtuldu. Vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan öğrenciler, arkadaşlarının yardımıyla Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisinde tedavi altına alındı.
‘BURASI CEMAATE BAĞLI’ İDDİASI
Kız arkadaşlarıyla birlikte öğlen yemeğine gittikleri için öldüresiye dövüldüklerini söyleyen öğrencilerden Rıdvan Kara gazetecilere “Bize ‘siz buranın düzenini bozuyorsunuz. Bizim merkez cemaate bağlı, böyle şeyleri asla kabul etmez’ dediler. Bizim stajımızın yanacağını söyleyerek üstümüze hücum ettiler” dedi. Sınıf arkadaşlarının dayak yediğini öğrenen diğer öğrenciler de hastaneye akın ederek arkadaşlarına geçmiş olsun dilekleğinde bulundu. 7 gün iş görmez raporu alan öğrencilerin, kendilerine dayak atanlar hakkında şikayetçi olacakları belirtildi.
BAŞHEKİM: ÇOK ÜZGÜNÜZ
Tıp Merkezinde yaşanan dayak olayıyla ilgili olarak Başhekim Ahmet Çiftçi böyle bir olayı onaylamalarının mümkün olmadığını belirterek, “Hastanede yemek çıkmasına rağmen bu öğrencilerimiz izinsiz olarak kız arkadaşlarıyla birlikte dışarı yemeğe çıkmışlar. Daha sonra personel müdürü Mehmet Gülaslan’la tartışıp kavgaya neden olmuşlar. Kavga sırasında hastanemizde çalışan Mahmut Yücel isimli personelimizin kaşına 8 dikiş attık. Keşke böyle bir hadise yaşanmasaydı. Olaydan dolayı çok üzgünüz” dedi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Hürriyet - Ali LEYLAK/ŞANLIURFA, (DHA)
Seke seke geldim ayağım yoktur
Hak mehlemi sende Zöhrem’dir doktur
Kimi kafir olmuş karnısı boktur
Süzünü süzünü postunda otur.

Türkiye’ye çıkarmışım bir gelin
Urufu Zöhre Ana onu pir bilin
Muhammet elçisi Ana’dır deyin
Hak için dergaha niyaza inin.


Bildiren: Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.