You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Necmettin Erbakan’ın ’cihat paraları’ çocukları arasında tartışmaya neden oldu;

Necmettin Erbakan’ın ’cihat paraları’ çocukları arasında tartışmaya neden oldu;

Posting Freak
Necmettin Erbakan’ın ‘cihat paraları’ çocukları arasında tartışmaya neden oldu;
Cumhuriyet 17.03.2012
Necmettin Erbakan’ın ’cihat paraları’ çocukları arasında tartışmaya neden oldu; Zeynep Erbakan dava açtı

Gizli servetin kavgası

Necmettin Erbakan’ın çocukları arasında yaşanan miras kavgasını ilk olarak SP yöneticisi Oğuzhan Asiltürk su yüzüne çıkarmış, cihat paralarını ’Erbakan’ın çocuklarının zimmetine geçirdiğini’ söylemişti. Kardeşleri Elif Erbakan ve Fatih Erbakan’ın babasının mirasını kendisinden kaçırdığını düşünen Zeynep Erbakan da, babasının mal varlığının tesbiti için dava açtı ardından da kardeşlerini babasına ait mal varlığını kendisinden kaçırmakla suçladığı kardeşleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

ANKARA (Cumhuriyet Bürosu) - Bir yıl önce vefat eden eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın çocukları miras kavgasına düştü. Erbakan’ın büyük kızı Zeynep Erbakan, kardeşleri Elif Erbakan Altınöz ve Fatih Erbakan ile Elif Erbakan’ın eşi Mehmet Altınöz hakkında suç duyurusunda bulunarak, bu kişileri babasına ait malları kaçırmakla suçladı. Savcıya bu konuda ifade veren Zeynep Erbakan ayrıca mahkemeye başvurarak babasının mallarının tespitini istedi. Dava konusu mallar arasında boğaza sıfır 10 milyon TL değerinde bir yalı da bulunuyor.

27 Şubat 2011’de hayatını kaybeden Necmettin Erbakan’ın çocukları arasında yaşanan miras kavgasını ilk olarak Saadet Partisi (SP) yöneticisi Oğuzhan Asiltürk su yüzüne çıkardı. Konya Ticaret Odası’nda düzenlenen Erbakan’ı anma etkinliğine katılan Asiltürk, Erbakan’ın cihat paralarını ’çocuklarının zimmetine geçirdiğini’ söyledi.

Kardeşlere suçlama

Kardeşleri Elif Erbakan ve Fatih Erbakan’ın babasının mirasını kendisinden kaçırdığını düşünen Zeynep Erbakan, önce Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurarak, babasının mal varlığının tespitini istedi. Davanın görüldüğü mahkeme son duruşmada gizlilik kararı aldı.

Zeynep Erbakan ikinci hamlesini ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunarak yaptı. Zeynep Erbakan, kardeşleri Elif Erbakan Altınöz ve Fatih Erbakan ile Elif Erbakan’ın eşi Mehmet Altınöz, Beşir Darçın, Adnan Simit, Ali Vural ve Osman Akgün’ün ’miras kaçırdıklarını’ savundu.

Bu kişilerin babasına ait mal varlığını kendisinden gizlediğini belirten Erbakan, kardeşleri ve diğer şüpheliler hakkında ’güveni kötüye kullanma ve hakkı olmayan yere tecavüz’ gerekçesiyle dava açılmasını talep etti. Zeynep Erbakan, çarşamba günü de Ankara Adliyesi’ne gelerek soruşturmayı yürüten savcı Abdülkadir Güngören’e ifade verdi.

İfadesinde İstanbul Kanlıca’da bir yalı, Ankara Yenimahalle’de bir bina ile Milda Kâğıt AŞ ve Konya Un Sanayi İşletmeleri’nin babasına ait olduğunu öne süren Erbakan, bu malların, şüpheliler tarafından tapuda satış göstermek, şirket kurmak ve borca batık denilerek, üzerlerine geçirildiğini ve babası Erbakan’ın mirasçılarından kaçırıldığını kaydetti.

Erbakan, nakit paraların da babasına ait olduğunu ve bu paralardan da mirasçı olarak hakkı olduğunu söyledi. Şüphelilerin cezalandırılmasını isteyen Zeynep Erbakan, uzlaşmak istemediğini kaydetti. Erbakan, ayrıca şüphelilere aktarılan paraların da devlete herhangi bir şekilde vergisinin ödenmediğini iddia ederek, bu konudaki şikâyet hakkını saklı tuttu.

Asiltürk ve Kutan’ı şahit gösterdi

Mal varlığıyla ilgili Oğuzhan Asiltürk, Recai Kutan, Ahmet Tekdal ve Fehim Adak’ın tanık olarak dinlenilmesini isteyen Erbakan, şunları anlattı: ’İstanbul Kanlıca Mahallesi’nde bulunan 117 ada 3 parsele kayıtlı bahçeli kâgir yalı, Öztay Tekstil AŞ adına kayıtlıydı. Şirket hisselerinin tümü gerçekte babama aitti. Ancak mutemet kişi olarak Mehmet Altınöz, Beşir Darçın, Adnan Simit, Ali Vural ve Osman Akgün adına şirket kurularak, hisseler bu kişiler adına kaydedilmişti. İsmi geçen kişiler şirketin mal varlığının kendilerine ait olmadığını, Erbakan’a ait olduğunu bilmekteydiler. Bu konuda Mehmet Rauf Çataklı, Mehmet Emin Özay, Beşir Darçın ve Osman Akgün’ün tanık olarak dinlenmesini istiyorum. Belirtilen yalı, 2010 yılı ortalarında şirket tarafından satış gösterilmek suretiyle Mehmet Altınöz adına tapuda devredilmiştir. Bu devir işlemi babamın bilgisi dahilinde yapılmış olabilir ancak bağış olarak yapılmamıştır. Mutemet olarak kendisine emaneten tevdi edilmiştir. Şüpheli Mehmet Altınöz murisimiz Erbakan’ın ölümünden sonra, emanet edilen yalıyı mirasçılarına devretmesi gerekirken devretmeyip sahiplenmek suretiyle güveni kötüye kullanmıştır.

Ankara Yenimahalle Demetevler ilçesinde bulunan Makro Market’in bulunduğu binanın tamamı babam Erbakan’a ait olup resmiyette bir şirket adına kayıtlıydı. Bu taşınmazın şüphelilerden Rabia Elif Erbakan, Fatih Erbakan ve Mehmet Altınöz’ün mülkiyetine geçirildiğini öğrendim. Taşınmaz, şirketin hisseleri doğrudan isimleri yazılı kişilere devredilmek suretiyle diğer mirasçılardan mal kaçırılmasına çalışılmıştır. Nakit paralar ile ilgili iddiaları bildireceğim.

Giresun’da faaliyette bulunan Milda Kâğıt AŞ yine babama ait olmasına rağmen şüpheliler adına şirket kurularak mal varlığı edinmişti. Babamın ölmesinden sonra şirketin borca batık olduğu ve mal varlığı bulunmadığı söylenmesine rağmen yaptığım araştırmada şirketin taşınmaz mallarının bulunduğu ve borca batık olmadığını tespit ettim.

Konya’da bulunan Konya Un Sanayi Şirketi babama ait olmasına rağmen şirket ortakları şirketi başkasına satarak mal varlığını devretmişlerdir. Devredilen malvarlığı ve bundan alınan paranın Erbakan’ın mirasçılarına verilmesi gerekirken kendileri sahiplenmek suretiyle güveni kötüye kullanma suçunu işlemişlerdir.’
[COLOR="Green"][SIZE="5"]
Atatürk dediler adıma benim
İkrarımı verdim Ali’dir Pirim
Mürşidim Zöhre Ana posta vekilim
Latince yazısını dilden dökerim

Çanakkale içinde aynalı çarşı
Askerimi düzdüm Yunan’a karşı
Üseyin kafası mızrakta başı
Deniz kenarında Mehdi duacı

BİLDİREN ; PİR ZÖHRE ANA
[/COLOR]
Administrator
Necmettin Erbakan’ın ‘cihat paraları’ çocukları arasında tartışmaya neden oldu;
Erbakan Cennetten tapu veriyordu hatırlıyorum Smile

"Refah partisini oy verirseniz inşallah ölünce beyaz bir ışık gelecek ve sizi kurtaracak."

Hey gidi günler hey. O beyaz ışık gelmiş midir acaba Smile

Filisitin Lideri Yaser Arafatın öldükten sonra İsviçre Bankalarında 3 milyar doları çıkmıştı.

Erbakan hocanın meşhur altınları duruyor mu acaba Smile

Resmi İslam tarihinde inanılan Kur'an da "Kenzo" lardan bahseder.Yani "mal biriktiren"lerden.

Açıp okusalar iyi olacak ...
Senior Member
Necmettin Erbakan’ın ‘cihat paraları’ çocukları arasında tartışmaya neden oldu;
donanma44 yazdı:Erbakan Cennetten tapu veriyordu hatırlıyorum Smile

"Refah partisini oy verirseniz inşallah ölünce beyaz bir ışık gelecek ve sizi kurtaracak."

Hey gidi günler hey. O beyaz ışık gelmiş midir acaba Smile

Filisitin Lideri Yaser Arafatın öldükten sonra İsviçre Bankalarında 3 milyar doları çıkmıştı.

Erbakan hocanın meşhur altınları duruyor mu acaba Smile

Resmi İslam tarihinde inanılan Kur'an da "Kenzo" lardan bahseder.Yani "mal biriktiren"lerden.

Açıp okusalar iyi olacak ...
Hocam işin içine para girince nasılda bir birlerini yiyorlar...Anlaşılan o bahsedilen beyaz ışık gelmiş sanırım...
Sözüm ona cihad yapmak için milleti dolandırıp...yalılar fabrikalar ve buna benzer mallar alınıp cihad yapmış...Mal cihadı hemde milyonluk Big Grin
Ellerinde çıralarla gezen çıplak ayaklı körlere ihtiyacı var dünyanın”

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.