You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Namazı cemevinde başlatanlar

Namazı cemevinde başlatanlar

Posting Freak
Namazı cemevinde başlatanlar
Alıntı:
Ramazan, bayram ve cem sözcüklerini yanyana getirmek bile başlı başına büyük utançken, cemi hiç yapılabilir mi? Bu utancı, ihaneti bir tek siz ve bağlı olduğunuz düşkünlerin başı İzzettin Doğan icazetli minarasiz cemevleri yaptı.

Genel olarak alevilikte yapılan cemleri hatırlayalım:
Görgü cemi
İkrar cemi
Hızır Cemi
Abdal Musa Cemi
Nevruz cemi
Düşkün kaldırma cemi

Bun [FONT=Arial TUR]ların dışında Ramazan yada bayram adı altında bir cem yapılmaz. Aleviler Ramazan orucu tutmadığı gibi aynı zamanda böylesi bir bayramıda hiç bir zaman kutlamadı. Bizler bu peryodu [FONT=Arial TUR] " 11 ay [FONT=Arial TUR] ın sultanı [FONT=Arial TUR] " değil, zulmü olarak gördük ve yaşadık. Dolayısıyla zulümle ve Yezid'le eşdeğer tutulan bir ay ve akabinde gelen bayram alevilerin değil, [FONT=Arial TUR] islamın bayramı olarak bilinir. Yezid'lerin bayramı olarak bilinir. Zira alevi bu bayramı kutlamadığında red ediş gerekçesini "Hz.Ali'nin katledilmesiyle ilişkilendirip, Muaviye'nin şeker dağıttığı gün olarak" açıklar ve gerekçelendirir. Ramazan [FONT=Arial TUR] orucu ve bayramını bu kadar belirgin bir biçimde red edenler, nasıl olurda bu güne atfen bir cem yapabilir? Bu düpe düz alevileri camilere götüremeyenlerin, camileri cemevine sokma projesidir.

Osmanlı engizisyonlarının olduğu dönemlerde bile alevi [FONT=Arial TUR] ler, canı ve kanı pahasına Ramazan bayramı veya orucu tutmazken üzerimizde baskıların nispeten kalktığı bir dönemde, Veysel Kara adlı bir düşkün minaresiz camisinde "cem" yapabiliyor. Burada şunu net bir şekilde görmek gerekir. Eğer Ramazan'ı resmi olarak kutlayan varsa, demek ki orucunu tutmuş demektir. Demek ki Veysel Kara 30 gündür oruç tuttu.
Öyle ya [FONT=Arial TUR] "b ayram değil, seyran değil eniştem beni niye öptü? [FONT=Arial TUR] " O halde bir bayram cemi yapıldığına göre orucu tutulmuş ifadesi kendini ele veriyor. [FONT=Arial TUR] Ağzınızla yakalanıyorsunuz, hemde suç üstü.
Özürü kabahatinde büyük diye bir söz vardır. Yüzünün karalığıyla susup kalacağına yahut varsa pirine, mürşidine hesap vereceğine büyük bir pişkinlikle çıkıp bunu gerekçelendirmeye kalkıyor.

Neymiş efendim "biz bayram sabahı cem yapmazsak, onca genç camiye akın edecek..." Yahu kardeşim bu ne ihanettir böyle? Bu ne Yezitçe bir sözdür böyle? Geçmiş yıllarda, yüz yıllarda [FONT=Arial TUR] , milenyum sürecinde cemevleri yokken bile hiç bir genç camiye gitmemişken, bugün cemevleri yapıldığı halde neden gitme gereği duysun?

Bir söz vardır: "Dağ Muhammed'e gitmiyorsa, Muhammed dağa gider." Malesef Bağcılar'daki minaresiz caminin yaptığı kepazelik aynen budur. Aleviler camiye gitmedi, cami alevilerin ayağına getirildi. Siz alevilerin önünde engel olmazsanız, onların aklına Ramazan ve namaz sokmazsanız gençler böyle bir şey yapmaz.

Eğer camiye gidecek olanlar varsa, bir dakika yerinde durmasın!
Namaz kılmak isteyen düşkünler varsa, hiç beklemesinler biz onlara engel çıkmayız! Ama bu ihanete başkasını da ortak ve davet etme cüreti gösterilirse, diyecek bir sözümüz değil, binlerce sözümüz olacaktır. Tabiki bu kepazeliğe dur diyeceğiz!

Bakın Veysel Kara diyor ki; "biz sabahleyin cem yapmazsaydık, o gençler camiye giderdi." İyi de camiye giden bayram namazı kılar. Bu sözler tek kelimeyle skandaldır.
Siz dolay [FONT=Arial TUR] sız olarak cemevinde bayram namazı kılma kapısı [FONT=Arial TUR] nı araladınız.
[FONT=Arial TUR] Şimdilik adına bayram cemi dediniz, yarın bayram namazı diyece [FONT=Arial TUR] ğinize şüphe yok . Zaten deyişleri Kuran ayetlerine uyarlayıp [FONT=Arial TUR] , cami [FONT=Arial TUR] lerde okunan vaazlardan [FONT=Arial TUR] geriye fark bıraktınız mı? [FONT=Arial TUR] Sizin işgal ettiğiniz "cemevlerinin" camiden farkı sadece minaresiz oluşu ve ezan okunmayışıdır. Ezanı nerdeyse sazla, "cemevinde" okuyorsunuz.

Aleviler cemleri ne zamandan beri sabahın köründe yapar oldular?
Yalan düpe düz yalan! [FONT=Arial TUR] Alevi realitesine aykırıdır.
Sözde gençlerin camilere gitmesinin önünü kesmek içinmiş.
Gölge etmeyin, başka ihsan istemeyiz sizden.
[FONT=Arial TUR] 21. yüzyılın gençleri [FONT=Arial TUR] nden bahs ediyoruz değil mi? Hani internet ve msn, facebook kültürünün olduğu dönemin gençlerinden değil mi?
[FONT=Arial TUR] Bırakın tatil günü sabahın [FONT=Arial TUR] köründe kalkmayı gençler günümüzde okula bile erken kalkıp gitmekten zorlanıyor. [FONT=Arial TUR] Değil ki sabahın 5'inde kalk [FONT=Arial TUR] ıp camiye gitmek. Sanırım 21. yüz yılın en büyük yalanını söylediniz.
[FONT=Arial TUR] Bakın düpe düz yalan söylüyorsunuz. Hemde kuyruklusundan.
[FONT=Arial TUR] Siz bırakın gençleri yaşını başını almış ve kemale ermişleri bile aradınız. Bunları biliyoruz. Niyetiniz bozuk, amacınız sütü bozmak.Süt bozulursa maya tutmaz. Bütün derdiniz bu!

Bilhakis siz gençleri sabahın köründe uykusunda edip, minaresiz camilerinize davet ettiniz. Bir gün öncesinde tek tek evleri arayıp yarın bayram cemimiz var diye insanları davet ettiniz. Özürünüz kabahatinizden büyük.

[FONT=Arial TUR] Bakın mahsumu pak olan gençler [FONT=Arial TUR] in üzerine kapa kara vebalinizi atmayın. Gençler sizlere rica etti; "yapmayın, etmeyin şah aşkına" dedi.
[FONT=Arial TUR] Ama siz gençleri cemevinde kovdunuz.
Düpe düz, insanların yüzüne baka baka, yüzünüz kızarmadan, kararmadan yalan söylüyebiliyorsunuz.
Şimdi siz yarında gençler camide namaz kılmasın diye, Namazı cemevinde mi başlatacaksınız? Gençler camiye gitmesin diye böyle kuyruklu yalanlar icad e [FONT=Arial TUR] tmeyin. Sizin derdiniz başka. Derdiniz başka sizin.
Bu günler, [FONT=Arial TUR] yarın alevilere namaz [FONT=Arial TUR] kıldırmanın önsözüdür.
Bunu duyduğumda [FONT=Arial TUR] , ap açık namaz kıldığınızda süpriz [FONT=Arial TUR] yaşamayacağız , şaşırmayacağız. Çünkü bastırdığınız yeni yıl takvimi [FONT=Arial TUR] y le [FONT=Arial TUR] n amaz vakitlerini [FONT=Arial TUR] , saatlerini alevi gençlerinin aklına [FONT=Arial TUR] düpe düz siz soktunuz.
Alevilerin beynine namaz kılınabilir mesajı gönderdiniz, empoze ettiniz.
Ramazan ceminin bir sonraki durağı Namaz kılmaktır [FONT=Arial TUR] , kıldırtmaktır.
Bu mantığın bir sonraki hamlesi bu ge [FONT=Arial TUR] nçlerin üzerine atılmasın.
[FONT=Arial TUR] Söylediklerimiz tarihe düşen delil olsun. Tek suçlu sizlersiniz ve icazet aldığınız İzzettin Doğan bunun mimarıdır.

[FONT=Arial TUR] Aleviler eskiden kılıçla katledilirdi.
[FONT=Arial TUR] Şimdi kılıç söz oldu.

[FONT=Arial TUR] Eskiden alevilerin katline ferman okuyan Şeyhlül islamdı.
[FONT=Arial TUR] Şimdi katline ferman okuyan "alevi islam"dır.
[FONT=Arial TUR] Çekin ellerinizi alevilerin, kızılbaşların üzerinden.
[FONT=Arial TUR] Namaz kılmak isteyen, ramazan orucu tutmak isteyen aracıya ihtiyaç duymaz.
[FONT=Arial TUR] Orjinali varken, sahte markaya neden prim versin?
[FONT=Arial TUR] Sizler korsan camilerinizi kapatıp, yasal camilere akın edin(!)
[FONT=Arial TUR] Yola ihanet ettiğinizi artık sağır sultan biliyor, tüm gözü körler görüyor.
[FONT=Arial TUR] Kalbi kör ve sağır olan sizlersiniz.
 
Ulu mahşer olur divan kurulur
Suçlu, suçsuz gelir anda derilir
Piri olmayanlar anda bilinir
Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan

[FONT=Arial TUR] Bir gün ulu d ivan [FONT=Arial TUR] kurulacak ve işlediğiniz suçlar önüze serilecek.
[FONT=Arial TUR] Ve o gün geldiğinde kara yüzle [FONT=Arial TUR] divana çıkacaksınız.

 

alevivizyon.com
Seke seke geldim ayağım yoktur
Hak mehlemi sende Zöhrem’dir doktur
Kimi kafir olmuş karnısı boktur
Süzünü süzünü postunda otur.

Türkiye’ye çıkarmışım bir gelin
Urufu Zöhre Ana onu pir bilin
Muhammet elçisi Ana’dır deyin
Hak için dergaha niyaza inin.


Bildiren: Pir Zöhre Ana
Posting Freak
Namazı cemevinde başlatanlar
Cemevlerinde 'dede' ünvanını kullananlara 'Hoca' dememiz boşuna değil.
Türkiyede bir tane bile 'dede' yoktur, olamaz onların tamamı 'Hoca'dır.
Bu yolun tek mürşidi var o da Zöhre Ana'dır.

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.
Member
Namazı cemevinde başlatanlar
türkiyedeki bütün dedeler kendi çıkarları için devlet maşı için çalışan kişilerdir.
tek gerçek PİRİM ZÖHRE ANAMDIR
ALİSİZ YOLA YÜRÜNMEZ.
MÜRŞİTSİZ YOLA GİDİLMEZ


EVLİYA IŞIKTIR,NURDUR
ALİ,DEN GELENDİR
HERKESİN KURANI GÖNLÜNDEDİR.

PİR ZÖHRE ANAM
Senior Member
Namazı cemevinde başlatanlar
son zamanlarda dedeyim diyenlerin sayısı arttı. niyetleri diyanet maaş bağlarsa yallanacaklar. Onursuz, haysiyetsizler yolunuza çok sahiptiniz de neden alevileri param pörçük ettiniz. Eğer bilginize inanıyor ve güveniyorsanız Pir Meydanına buyurun Pirinize sahip çıkın!!


GÖZÜM ÜZERİNİZDE !


İktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!


Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927
[Resim: ata_imza.gif]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.