You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Namaz Vakitleri, Namaz Rekatları, Namaz Nasıl kılınır?

Namaz Vakitleri, Namaz Rekatları, Namaz Nasıl kılınır?

Administrator
Namaz Vakitleri, Namaz Rekatları, Namaz Nasıl kılınır?
namaz vakitleri , namaz nasıl kılınır , namazın önemi , namaz rekatları , namaz sureleri , namaz duaları , namaz nedir ?

Yaşar Nuri Öztürk hocadan Namaz Vakitleri ve Namaz Rekatları ile ilgili bilgiler. Bu bilgiler sunni mezheplerinin kıldığı namazlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar hakkındadır.Alevi namaz kılar mı? Alevilikte namaz var mıdır? Alevi namazı,Alevi namaz sureleri ve Aleviler nasıl namaz kılar gibi soruların cevabını Pirimiz Zöhre Ana'nın 3'üncü kitabı " Ali Pirimdir Yolu Bizimdir" kitabında Ehlibeyt namaz vakitleri,namazın dualarını bulabilirsiniz. Bizlerin kıldığı namaz Muhammed Ali'nin kıldığı namazın aynısıdır ve Türkçe'dir.

Sabah 05:30 (2 rekat)
Öğlen 14:00 (1 rekat)
Akşam 20:00 (3 rekat) olmak üzere 3 vakitte toplam 6 rekattır. Sadece perşembe günü öğlen namazı Hz.Muhammed Mustafa için artı 1 rekat daha kılınarak 2 rekat olarak kılınır.

Bizler aynı şekilde sadece Kurban Bayramında, Bayram namazını da kılıyoruz.

Cem evlerinde ölülerine cenaze namazı kıldıran ama sonra da Alevilerde namaz yoktur diyen tüm canlara duyurulur... Ölüye var ama diriye yok ne akıl ama !!!

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.