You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

"Namaz kılıyorlar ama..."

"Namaz kılıyorlar ama..."

Administrator
"Namaz kılıyorlar ama..."
Sigortasız işçi çalıştıran ve kayıt dışı çalışan işyerlerine tepki gösteren Sakarya SGK İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, [COLOR="#000000"] ’Namaz kılıyor ama kul hakkı yiyorlar. Ceza kestiğimiz için yakında kovulacağımı biliyorum ama ben işimi yapmak zorundayım.’ dedi.

Torba yasada yer alan değişiklikler konusunda bilgilendirme yapmak için Vali Yardımcısı Akın Yılmaz ile birlikte basının karşısına geçen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Nurten Canbasoğlu, hukuksuzluklara adeta isyan etti.

Yenisakarya gazetesinde yer alan habere göre, toplantıda kısa bir açılış konuşması yapan Yılmaz, torba yasa uygulamasının çok önemli olduğunu ifade ederek, ’Bu yasalar ne kadar iyi anlatılır ve değerlendirilirse o kadar iyi olacaktır. Ben bu toplantının yararlı olacağını düşünüyorum’ dedi. Vali Yardımcısı Yılmaz’ın ardından söz alan Canbasoğlu, yapılandırma ile ilgili slayt gösterisi eşliğinde bilgi verirken, özellikle sigortasız işçi çalıştırılması ve kayıt dışı konusunda Sakarya’nın kötü durumda olduğunu söyledi.

İşverenleri uyaran Canbasoğlu, ’İşçi deneme süresi diye bir şey yok, artık SGK bilişim teknolojisini çok iyi kullanıyor. İşveren, internetten işçisinin girişini yapmalı, sigortasız işçi çalıştıran firmalar, her hangi bir kaza sonucunda büyük masraflara giriyor, bu kazalarda işçi sigortasız ise iflas eden işyerleri bile var. Dünyada 4 çalışana 1 emekli düşüyor, Türkiye’de ise 2 buçuk çalışana 1 emekli düşüyor, bu korkunç bir durum, bu böyle devam ederse ülke iflas eder’ diye konuştu.

’KOVULACAĞIM’ DEDİ

Sigortasız işçi çalıştırma ve kayıt dışıyla ilgili SGK’nın ALO 170 ihbar hattına sürekli ihbar telefonlarının geldiğini ve söz konusu işyerlerine giderek para cezası kestiklerini belirten Nurten Canbasoğlu, ’ALO 170’e sürekli ihbar geliyor, yakında kovulacağımı biliyorum ama ben işimi yapmak zorundayım. Bizim kamu kurumları da uyumuş, hepsi cezalık. İhaleyle iş yapmışlar ama SGK’ya bildirmemişler. Yalvarıyorum SGK’ya gelsinler ve borçlarını yapılandırsınlar’ dedi.

NAMAZ VE KUL HAKKI

Bu arada Vali Yardımcısı Akın Yılmaz, Canbasoğlu’ndan tüm kamu kurumlarını kötü olarak göstermemesini isterken, Canbasoğlu, ’Hırs yapsınlar. Ben doğruya doğru, eğriye eğri demek zorundayım. Sözleri ile cevap verdi. Sözlerine ilimizin kayıt dışı karnesinin kötü olduğunu tekrarlayarak devam eden Canbasoğlu, ’Muhafazakar bir il değil mi burası? Namazını kılıyor ama kul hakkı yiyor’ derken, anlaşmalı olarak boşanan ve beraber yaşamaya devam edenlere de tepki gösterdi.

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.