You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Mutluluk sizin elinizde!

Mutluluk sizin elinizde!

Senior Member
Mutluluk sizin elinizde!
Gün içinde yaşanan gerginlik insan hayatını alt üst edebiliyor. Stresten kurtulmak ve mutlu olmak aslında elimizde. Herkes mutlu olmak ister. Ancak günlük hayatın getirdiği stres ortamında bu mümkün olmayabiliyor. Sıkıntıları, üzüntüleri bir kenara atmak zor gözükse de insan istedikten sonra hepsinden kurtulabilir.

Arkadaş edinin
Her zaman aynı grupla dolaşmaya, bir şeyler paylaşmaya çalışmayın. Farklı zamanlarda ve mekanlarda tanıştığınız arkadaşlarınızı bir araya getirerek küçük ama birbiriyle kaynaşmış bir grup oluşturabilirsiniz. Siz onlara açılabilmelisiniz, onlar da size her konuda danışabilmeli.

Herşey para değil
Para size hiçbir zaman gerçek mutluluk getirmez. Amerika'da varlıklı insanlar arasında yapılan bir incelemenin sonucuna göre, bu varlıklı insanların çoğu diğer insanlardan daha mutsuz. Kesinlikle bu tuzaklara düşmemelisiniz. Evinizde bulunan eski eşyaları atamamanız da bir problem oluşturabilir. Mesela lisede giydiğiniz süveterinizi hala saklıyorsanız bir problemle karşı karşıya olabilirsiniz.

Zamanı yönetin
İşyerinde kısa süreli bir tuvalet molası verecek kadar vaktiniz olmadığını düşünerek çalışıyorsanız, bunun bedelini ruhsal durumunuzdaki bir takım sıkıntılarla ödeyebilirsiniz. Boş günlerinizi sadece bir kanepenin üzerinde yatarak geçirmeniz de bir sorun. Potansiyelinizin üzerine çıkmaya çalışmanız kendinizi üretken hissetmenize yardımcı olsa da sizi strese sokacaktır. Boş zamanlarınızla, meşgul olduğunuz zamanlar arasında denge kurabilirseniz kazanan siz olursunuz.

[B]Kendinizi sevin[/B]
Burnunuzdaki hafif bir yamukluk kendi kendinizi yemeniz için bir neden olmamalı. Herkes yanlış yaptığı 10 şeyi rahatça sayabilir. Önemli olan bu hatalarla da mutlu olabilmektir. Her şeye rağmen kendi değerinizi bilmelisiniz. İyi şeyleri başkalarıyla paylaşmak size mutluluk getirecektir. Sizin için korkunç bir hata gibi görünen olaylar, başkaları için heyecan verici bir macera olarak algılanabilir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.