You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Mümtazer Türköne'nin Alevi Sorunu

Mümtazer Türköne'nin Alevi Sorunu

Administrator
Mümtazer Türköne'nin Alevi Sorunu
Alevi felsefesinde “eline, beline, diline sahip olmak” temel düsturlardan biridir. Her üçü de bir bütün olup, iyi insan (kamil insan) olmanın vazgeçilmezleridir. Diline sahip olmak sadece yalan söylememeyi öğütlemez, iyi düşünmeyi, düşüncede saflığı, başkasına zarar verecek kötü düşüncelerden ırak olmayı, yüreğini kötülüklerden uzak tutmayı gerektirir.

Mümtazer Türköne 30 Temmuz 2013 tarihli “Alevilerin çözeceği Alevi sorunu” başlıklı yazısında Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in açıklamalarına dayanarak diyanet ve devlet nezdinde alevi sorununun çözüldüğünü, artık sorun olan tarafın Aleviler olduğunu söylüyor. Bunu da iki başlıkla açıklıyor. Birincisi, “alevilerin sünni algısı sorunu”, ikincisini de “alevilerin alevi sorunu” olarak tarif ediyor.

Devami...
Posting Freak
Mümtazer Türköne'nin Alevi Sorunu
[FONT=Book Antiqua]Laik, demokrat, huluk devletine, Cumhuriyetine, [COLOR="#B22222"]Mustafa Kemal'ine, onun izine, ışığına, öğrettiklerine tek sahip çıkan artık aleviler kalmıştır. Bu yüzden tek hedefte artık alevilerdir. Bundan sonraki süreçte sıra alevilere gelmiştir. Önce itibarsızlaştırmayla başlıycak olan süreci kurum, kuruluşları, cem evleri, dernekleri içine alan süreç takip edecek. Bunun gibi insanların akıllarından ALEVİ düşmanlığı hiç çıkmaz. Çünkü bunlar ileri demogojistlerdir...
Benden evvel ben oldum
Beni bende ben buldum
Sahralara indim durdum
Bana Ali dediler

Merdan idim dirildim
Her bedene verildim
Kırk Kapı dört makamda
Öldüm öldüm dirildim.

Mürşit Zöhre Ana..

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.