You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Muharrem Orucu 2014

Administrator
Muharrem Orucu 2014
2014 Muharrem Ayı veya Orucu , Halife Ömer'in icadı olan hicri takvime göre yaklaştı biliyorsunuz.

Hayatlarının hiç bir evresinde ne hicri takvimle, ne de Ömer'le işi olmayan hatta "Gadiri Hum'daki" meseleden ve Ehlibeyt'in başına gelenlerden dolayı nefretle andıkları , çocuklarına dahi bu ismi koymayan Alevilerin 2014 Muharrem Orucu, 25 Ekim'de başlıyor...

Doğum gününü Hicri takvime göre kutlayan var mı? Mesela bugün 17 Ekim. Önümüzdeki yıl doğum gününüzü 07 Ekim'de neden kutlamıyorsunuz?

Ya da, Allah uzun ömürler versin babanızı bugün kaybettiniz. Tarih: 17 Ekim. 1 Yılı dolduğunda lokma vereceksiniz. O tarih 17 Ekim 2015 mi olur 07 Ekim 2015 mi?

Yine, "Emevi İslam" tarihine göre Hz.Üseyin'in şehit edilme tarihi 10 Ekim 680. Peki 03 Kasım 2014 yılında HZ.HÜSEYİN'İN ŞEHADETİ diye oruç tutacağınız kişi kim ? O yüce Şah 10 Ekim'de mi yoksa 03 Kasım'da mı şehit edildi?

Aşağıdaki takvimi inceleyiniz lütfen.

[color=#FF0000]Üstte bulunan kırmızı alanda ne diyor?
10 EKİM 2014- İMAM HÜSEYİNİN ŞAHADET ANMA GÜNÜ

[color=#FF0000]Altta bulunan kırmıza alanda ne diyor?
03 KASIM 2014-İMAM HÜSEYİNİN ŞAHADETİ

Biri Allah için söylesin, vicdanlara sesleniyorum; "İMAM HÜSEYİNİN ŞAHADET ANMA GÜNÜ" ile "İMAM HÜSEYİNİN ŞAHADETİ" arasındaki fark nedir?

Madem Emevi tarihini baz alıyorsunuz o zaman Kerbela Katliamı 10 Ekim 680 değil mi?

O zaman bir satırda "Anma Günü" diye yazıp hemen altında farklı bir tarihi "Şahadeti" diye yazmayı akılla, mantıkla, izanla nasıl açıklayacaksınız?

[Resim: muharrem-orucu-2014.jpg]


***

Hz.İmam Üseyin, Kerbela'nın solmayan gülü ve Allah'ın en değerli varlığıdır. Böyle yüce bir varlığa sağlam temeller üzerinde iman getirilir , ibadetler yapılır. Hele ki Ehlibeyt'e buğz etmiş kişilerin "devrimleri" ile Ehlibeyt'in ibadetleri yapılmaz , yapılamaz. Çünkü bu sözde devrimler İslam adına değil Ehlibeyt'in varlığının tamamen yok edilmesi, gönüllerden silinmesi, unutulması için çıkarılmış icatlardır. Kerbela'da İmam Üseyin neden şehit edildi diye sorsanız cevap Emevi resmi tarihinin sizlere bellettiği gibi "İktidar, Saltanat ve Güç" için olacaktır. Halbu ki İmam Üseyin; Ehlibeyt Evliyası Zöhre Ana'nın bildirdiğine göre Dedesi Muhammet Mustafa'nın Kur'an'ını onlara vermemek ve korumak içindir.

Her insanın doğum ve ölüm tarihi sabit bir gündür. Her insan için durum böyleyken tarihi düşmanları tarafından yazılan Ehlibeyt'in bitmeyen yas-ı matemi olan Hz.İmam Üseyin'i her ay her gün şehit etmenin mantığı nedir?

Hz.Üseyin'in şehit edilme tarihi 15 Marttır. Bu tarihte sabittir, değişmez.

Ayrıntılı bilgi için: Ehlibeytin Yası Matem Günleri ya da zohreana.com/ehlibeytin-yasi-matem-gunleri
Tags: Muharrem Orucu,muharrem orucu nedir, muharrem ayı 2014, muharrem ayı 2014
Member
Muharrem Orucu 2014
Donanma Can öncelikle bu güzel yazınız için teşekkür ederim . Bilmeyerek veya birşeylerden çekinerek korkarak v.b nedenlerden dolayı bu yanlış uygulamayı sürdüren başta yakın çevremizdekiler olmak üzere bazı ''alevileri'' görünce çok rahatsız oluyor ve üzülüyorum. Bunun yanlış bir uygulama olduğunu bilen veya işine böyle gelenlere anlatmaya çalışsakta pek etkili olmuyor gibi . Böyle yapmaya devam edenleri görünce acımız daha da katlanıyor.
Administrator
Muharrem Orucu 2014
dandeniz yazdı:Donanma Can öncelikle bu güzel yazınız için teşekkür ederim . Bilmeyerek veya birşeylerden çekinerek korkarak v.b nedenlerden dolayı bu yanlış uygulamayı sürdüren başta yakın çevremizdekiler olmak üzere bazı ''alevileri'' görünce çok rahatsız oluyor ve üzülüyorum. Bunun yanlış bir uygulama olduğunu bilen veya işine böyle gelenlere anlatmaya çalışsakta pek etkili olmuyor gibi . Böyle yapmaya devam edenleri görünce acımız daha da katlanıyor.

Merhaba, öncelikle teşekkür ederim.

Bu akıl ve mantık dışı uygulamalar sadece bizim Alevi canlarımızın yaptığı bir durum da değil. Geçen gün Din Kültürü öğretmeni aynı zaman da yazar olan Mustafa Cemil Kılıç'ın bir makalesini paylaştım. O makalede de "Bir Yılda ÜÇ KEZ DOĞAN Peygamber" başlığı ile Mevlid Kandili'nin 2015 takvimine göre iki defa kutlanacağını bir de üstüne ] 1989 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kutlatılmaya başlanan KUTLU DOĞUM HAFTASI ile 3 defa yüce peygamberin doğum gününün kutlanacağını söylemişti... Ayrıca " ]Osmanlı padişahı II. Selim zamanında ise bu kutlamalarda kandil yakılmaya başlandığı için o tarihten itibaren ’Kandil Geceleri’ tabiri yerleşmiştir."

]Gördüğümüz fotoğrafa göre yapılan bu "ibadetlerin" Kur-ani hiç bir temeli yok. Hani Alevilere Kur'an dersi veriyorlar ya ondan dolayı söylüyorum yoksa beni zerre ilgilendirmiyor ne yaptıkları !...

Alevi canlara gelince; Zöhre Ana'yı tanımadan, Ehlibeyt'in son evliyası olduğunu bilmeden önce ben ve ailem de Muharrem Yasını şuan canların yaptığı gibi Ramazan, Kurban ve akabinde gelen Muharrem ayında tutuyorduk. Aşureyi kapı kapı dağıtıyorduk .Allah ve O'nun yüce Şahı İmam Üseyin günahımıza kalmasın. Zöhre Ana'mızın getirdiği paradigma sadece Alevi dünyasında değil tüm İslam dünyasında devrim niteliğindedir. Çünkü geçmişin kanla, kılıçla yok edilmiş gerçeklerini bugün en üst perdeden y ]üzyıllar önce yapıldığı gibi Ehlibeyt'in ]sesini, nefesini, inançlarını ve ibadetlerini getirmiştir.

[BZöhre Ana'mızın [/B] ALİ PİRİMDİR YOLU BİZİMDİR adlı kitabı, Alevilik tarihini ve yolunu öğrenmek isteyen tüm canların rehberi olacak bir kitaptır. Hz.Ali'nin, Hz.Üseyin'in ve Hz.Hasan'ın şehit edilmeleri ]nedenleri, nasılları ile öğrenildiğinde ] bugün bir din kültürü Öğretmeninin dahi kabul edemediği tüm bu sahte, bid'at olayların temelinin neye dayandığı ve hangi amaçlarla çıkartıldığı gün gibi ortaya çıkacaktır. Bu ortaya çıktığı gün tarih yeniden yazılacaktır. Bizler çok şükür bu gerçekleri gördük ve iman getirdik. Paradigma değiştirmek tabi ki kolay olmadı çünkü yıllarca ezberletilen ve koşullandırılan bilgilerin yerine yenisini kabul etmemiz gerekecekti ve kim beyin konforunu bozmak ister ki !.. Bu yüzyılda keramet, mucize, Evliya olur mu gibi soruları da kendimize soruyorduk ancak hikmet sahibi evliyanın yücelikleri somut ve hem kendi yaşantımdan hem ailemin hem de çevremdeki insanların yaşadıkları kerametlerden sonra Zöhre Ana'nın Haktan bildiren bir ermiş olduğuna inandım ve 22 yıldır yüce Şahın yolundan gitmeye çalışıyorum. Şah-ı Merdan Alim son nefesimize kadar Ehlibeyt yolundan gitmeyi nasip etsin...
Posting Freak
Muharrem Orucu 2014
Gizlilik Allah'a mahsustur. Bu yüzden Onu göremeyiz....

İnsanların yapıp edip gizlemeye çalıştıkları şeyler ise eninde sonunda birgün mutlaka bir şekilde kendini gösterir...

İşte ömerin kurduğu düzen de kokuşmaya başlamış geçmişte yapılıp gizlenmiş bütün yalan yanlış ne varsa bugün kötü kokular çıkararak kendini belli etmeye başlamıştır...

[COLOR="#000080"]İşte bu saye de Pir Zöhre Ana'nın insanlığa gösterdiği bütün gerçekler çok daha rahat anlaşılacaktır...

Çünkü her şey zıddı ile anlaşılır. Gerçekler ve doğrular da zıddı olan yalan ve yanlışlar karşısında anlaşılır...
Mustafa dediler benim adıma
Bir sıfatı Ali bindi atıma
Şimdi de ZÖHRE ANA geldi sıfata
Duyulsun şanımız Yüce Allah' a

(PİR ZÖHRE ANA)
Member
Muharrem Orucu 2014
İNSAN BİLMEDİKLERİNE DÜŞMANDIR. Hz.ALİ


Hicri Takvime göre;
2012 Muharrem ayı;
15 Kasım 2012 Perşembe Günü Başlamış – 24 Kasım 2012 tarihi aşure günü olarak belirlenmiş.

2013 Muharrem ayı;
4 Kasım 2013 tarihinde başlamış -- 13 Kasım 2013 tarihi aşure günü olarak belirlenmiş.

Bu sene (2014) Muharrem ayı;

25 Ekim 2014 cumartesi başladı – 03 Kasım 2014 Pazartesi günü aşure günü olarak belirlenmiş.

Başlangıç tarihlerine dikkat!!!!!!
Muharrem ayı Her sene 10 gün geri gidilerek kutlanıyor.

Yanlış bilenlere ve yanlışta ısrar edenlere anlatmak ne kadar zor içim içimi yiyiyor. Allah insana akıl vermiş insanlar akla mantığa uymayan şeyde niye ısrarcı oluyorlar.
Neymiş biz anadan babadan böyle gördük
Anlamak istemeyene ne hali varsa görsün mü demek lazım yoksa doğruyu öğrenmesine çabalamak mı insan arada kalıyor.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.